«8 березня» можуть перенести на лютий?

Влада, Дата 12:09, 15.02.2023
 Поділитися

Поділитися в

Декілька державних свят можуть скасувати, впровадивши замість них нові. Україна продовжує позбавлятися радянського минулого, стверджують автори відповідного законопроєкту.

Верховна Рада України найближчим часом може проголосувати за скасування низки державних свят у країні. Їх можуть замінити іншими датами та назвами. Про це йдеться в опублікованому тексті законопроєкту №9009.

Зокрема, скасувати планують 8 березня (Міжнародний жіночий день), 1 травня (День праці), а також 9 травня (День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні). Замість них можуть ввести такі дати:

  • 25 лютого може стати Днем української жінки. Дата обрана не просто так, адже цього дня народилася українська поетеса Леся Українка;
  • 9 березня — Шевченківський день, у який народився поет Тарас Шевченко;
  • друга неділя травня — День матері.

“Українська нація переживає період відродження, відбулася Революція Гідності, і ведеться запекла війна з агресором — РФ. Саме зараз відновлюється український погляд на світ і формуються нові традиції нації-переможця, які вимагають закріплення й на символічному рівні державного календаря, покінчивши з нав’язаними традиціями минулого”, — йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

До речі, що стосується 9 травня, якщо його скасують, то в Україні залишиться лише 8 травня — День пам’яті й примирення.

“Закінчення Другої світової війни на європейському фронті у світі відзначається 8 травня. Проте в інших державах це не святковий, а траурний день пам’яті десятків мільйонів загиблих”, — зазначили автори законопроєкту.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору