А що ви знаєте, про «смачний» пам’ятник Ромен? + ФОТО

Громада, Культура 11:02, 3.02.2022
 Поділитися

Поділитися в

Продовжуючи знайомити українців із цікавими «смачними» пам’ятниками та пам’ятками України, у групі Гастроспадщина України опублікували допис про пам’ятник сала в Ромнах.

Отож, встановили його 1 квітня 2000 року під час фестивалю «Любителів сала» в Ромнах. Кошти зібрала громада міста, а встановили в найстарішому парку України – роменському, якому вже 130 років.

Пам’ятник представляє собою ситу вгодовану золоту свинку, яка посміхається. На постаменті напис: «Від щирих українців», 2000 р., м. Ромни».

Існує думка, що мотивом до увічнення національної української домашньої тварини стали результати археологічних розкопок. Місце встановлення пам`ятника було древнім містом часів монголо-татарської навали на Київську Русь. Істориками встановлено, що місто піддавалося жорстоким набігам і грабежам, який прирікав городян на голодну смерть. Однак, у населення не відбиралися свині. Саме їхні численні кістки були знайдені на цьому місці. Це свідчить про рятівну роль, яку відіграли ці тварини в житті українського народу.

Автори проекту – Віктор Стрельченко, Лариса Зелена, Олексій Федько.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору