Без світла: чому вимикають одні і ті ж будинки і більше, ніж на 4 години

Влада, ЖКГ, Послуги 09:42, 27.10.2022
 Поділитися

Поділитися в

Жителі Роменщини обурюються відключенням світла у своїх квартирах щодня і більше, ніж на обіцяні максимум чотири години. Більше того – вимикають одні і ті ж будинки.

Така ж проблема і в Сумах, пише Суспільне Новини. Кореспонденти цього ЗМІ розбиралися, чому так.

Подаємо коментарі головного диспетчера “Сумиобленерго” Андрія Христича та голови Сумської ОВА Дмитра Живицького.

За словами Христича, вимикають тих споживачів, де немає об’єктів критичної інфраструктури.

«Конфігурація наших мереж електричних передбачає забезпечення центральних ліній разом зі споживачами, відключення лікарень, котелень, центральних розподільчих пристроїв для тепла, для постачання води в багатоповерхівки, для опалення, зв’язку. Тому ми не можемо відключати споживачів окремо по під’їздах і окремо по домах», – говорить він. І додає — відключають з центрів живлення для того, щоб залишити основні об’єкти життєзабезпечення з напругою.

“Графіки складаються з урахуванням швидкого зняття навантаження з центрів живлення електричних мереж, або по телеуправлінню, або оперативним персоналом. Вони вимагають в найкоротші терміни зняти навантаження. Що стосується графіка аварійних відключень, він складається на 25% від споживання Сумської області. Спеціальний графік відключень складається на 50% від споживання і там вже будуть відключатися цілі райони і населені пункти. Графіки погодинних відключень, які ви вимагаєте від нас – ми не запроваджуємо, а запроваджує теж НЕК “Укренерго” і там 75% від максимуму споживання за Сумською областю”, – розповів Андрій Христич.

У свою чергу голова Сумської ОВА Дмитро Живицький сказав, що на сьогодні, 27 жовтня, запланована зустріч, яка відбудеться з “Сумиобленерго”, “Укренерго”, з представниками Міністерства палива та енергетики та Офісу президента. “Щоб ми могли узгодити і синхронізувати дії “Укренерго”, “Обленерго”, органів місцевого самоврядування, органів регіональної влади, щоб мінімізувати таке несправедливе відключення електроенергії.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору