Безкоштовні ліки: мобільні медичні команди АСМУ продовжують рятувати життя українців + ФОТО

Влада, Освіта 17:08, 12.03.2023
 Поділитися

Поділитися в

У п’яти областях України, зокрема й у Сумській, з лютого 2023 року продовжився проєкт «Мобільні медичні команди», організований ГО «Академія сімейної медицини України». Лікарі приїжджають до віддалених населених пунктів, консультують, обстежують хворих, а головне − безкоштовно надають необхідні медикаменти

Сумщина − одна з областей України, яка постраждала від російського ворога уже в перші дні війни.

Місцеві жителі коли дізнаються про те, що мобільні медичні команди АСМУ, які працюють за підтримки ВООЗ, продовжили свою роботу в Сумській області, йдуть проконсультуватись та отримати медпрепарати.

«Завдяки регулярним виїздам у сімейних лікарів з’явилась можливість контролювати схеми лікування та їх корегувати. Не рідко стає так, що медики стають у тому числі і психологами для пацієнтів», − Анна Карпова, координаторка проєкту в Сумській області.

Найчастіше команди лікарів Сумщини отримують звернення з приводу ІХС, гіпертонічної хвороби, хронічних захворювань легень, цукрового діабету. Всім пацієнтам надають безкоштовні ліки.

Медики працюють у Чернечинській та Боромлянській громадах. Про заплановані візити жителів сіл заздалегідь повідомляють старости.

Проєкт нині втілюють у 5 областях України  за підтримки бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні. Мета проєкту − допомогти людям, які не мають можливості добратися до лікарні, а також забезпечити населення необхідними медикаментами в тих районах, де через російську агресію не залишилось жодної вцілілої аптеки, розповідають у громадській організації «Академія сімейної медицини України».

Торік проєкт показав, що первинна медична допомога є пріоритетною для населення, адже упродовж 3 місяців (вересень-листопад) медики надали більше 13 тисяч консультацій у семи областях.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору