Браконьери-рибалки мають сплатити понад 31 тисячу гривень за незаконний улов

Кримінал, Суд 11:07, 7.09.2021
 Поділитися

Поділитися в

На річці Ромен у районі с. Житнє 19 березня цього року року двоє чоловіків на надувних човнах, використовуючи дві електровудки, незаконно ловили рибу.

Серед трофеїв виявили:163 плітки, 46 щук, 9 плоскирки, 3 карасів, 3 в’юнів, 5 линів, 1 окунь. Згідно довідки Державної екологічної інспекції   загальний розмір шкоди рибним запасам України становить 31 535 грн. Цю суму збитків рибалки-браконьери мають тепер сплатити, – повідомляє Роменський міськрайонний суд Сумської області.

Таке рішення ухвалив суд, задовольнивши цивільний позов  керівника Роменської окружної прокуратури Глущенка І.Л. в інтересах держави в особі управління Державного агентства рибного господарства у Сумській області, третя особа на стороні позивача Роменська міська рада до двох чоловіків про відшкодування шкоди, заподіяної природним ресурсам незаконним виловом риби.

Суд прийшов до висновку про наявність правових підстав для задоволення позову прокурора, оскільки відповідачі порушили вимоги законодавства про охорону тваринного світу та в результаті незаконного вилову риби заподіяв збитки тваринному світу на суму 31 535 грн.

Інформаційно: стосовно цих двох рибалок у суді призначено до  розгляду кримінальне провадження по обвинуваченню їх у  вчинені злочину передбаченого ч.2 ст.249 КК України (незаконне зайняття рибним промислом, якщо воно заподіяло істотну шкоду, із застосуванням електроструму). За скоєне чоловікам загрожує покарання  у вигляді штрафу від трьох тисяч до п’яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.

 Рішення суду не набрало законної сили і може бути оскаржене в апеляційному порядку протягом тридцяти днів з дня проголошення.

Цивільну справу розглядала суддя Машина І.М.

В Єдиному державному реєстрі судових рішень справа  № 585/1610/21 номер провадження  2/585/740/21.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору