Чому роменські комунальники вже кілька місяців без зарплати?

Влада, Громада, ЖКГ 14:08, 2.09.2022
 Поділитися

Поділитися в

105 працівників КП «Комбінат Комунальних підприємств» вже другий місяць не отримують зарплату. За словами керівника КП Ігоря Щербака, так сталося через те, що головне управління Роменської міської ради не приймає акти виконаних робіт. Відповідно – у підприємства немає грошей, щоб виплатити працівникам зарплату. Тому роменські комунальники особисто прийшли на останню сесію з питанням: «Чому так?»

«Не виплачуємо по одній причині – тому що головне управління не приймає актів виконаних робіт. Дійшло вже до маразму. Якщо вулиці мете двірник, то замів цю вулицю за годину – дайте табель. Замів ту вулицю 3 години – дайте табель. І це пішло після того, коли я виступив на попередній сесії, і Олег Анатолійович провів нараду о 16-й годині в головному управлінні. І пішло й поїхало…», – говорить Ігор Щербак.

За його словами, з незрозумілих причин не прийняті акти робіт з покосу трави ще за травень. Тому Ігор Щербак наголосив, якщо і надалі не буде виплачена зарплата і так «ітимуть справи», то він буде змушений зупинити роботу підприємства на основі того, що міська влада порушує вимоги Антимонопольного комітету. Також він вважає, що треба створити групу з економістами, яка б «розібралася» у «стосунках» між КП та головним управлінням.

«Олег Анатолійович, не робіть в громаді війни. Нам досить зовнішнього ворога. Навіщо Ви це робите? У нас у громаді з’явилася пухлина – злоякісна. І її треба видаляти», – резюмував він.

Заступник міського голови Владислав Суходольський порадив підприємству звернутися до суду, аби довести упередженість головного управління ЖКГ.

Щодо заборгованості по заробітній платі голова Роменської міської ради Олег Стогній пояснив так: «Я неодноразово працівникам говорив, щоб вони зверталися у відповідні органи. За невиплату або виплату зарплати відповідає безпосередньо керівник підприємства. Щодо актів виконаних робіт, відповідно що ніхто на УЖКГ давить не збирається. Вони виконують свою роботу згідно з чинним законодавством. Тобто перевіряють і потім беруть на підпис. Але працівники ніяких заяв в ніякі органи чомусь не пишуть. Напишіть в прокуратуру, напишіть, що вам не виплачують зарплату…».

Депутат і екс-керівник КП Володимир Безручко наголосив, що КП живе за рахунок коштів, які отримують за виконання робіт. Свого ж бюджету – на підприємстві немає.

«Комбінат комунальних підприємств працював і працює по програмі відшкодування. На комбінаті немає бюджету, на них не виділяють гроші на рік на утримання чи виконання якоїсь роботи. Комбінат охоплює дві сфери. Це вивезення сміття, за яке отримують надходження від населення. Друге – це виконання роботи для міста. Розпорядником і замовником є УЖКГ Роменської міської ради. Ним надаються і завдання. Відповідно до цих завдань набирався штат людей, щоб виконати ці роботи. Але гроші на виконання цих робіт ніхто ніколи не виділяв… Керівник виконав всі завдання… Люди відпрацювали місяць, два, три… Тепер хоч якесь найменше «протягнення» прийняття їхніх робіт призведе до заборгованості на підприємстві. Бо ще ра повторюю, на підприємстві свого бюджету немає. А причин для неприйняття робіт можна знайти безліч… Місяць-два – і підприємству буде гаплик. А попереду – зима…», – наголосив він.

У свою чергу депутатка Людмила Колєснік наголосила, що комунальне підприємство належить міській раді. Тому запитала Олега Стогнія, що було зроблено, щоб вирішити цю ситуацію, яка склалася на підприємстві.

«Люди прийшли до Вас. Міська рада – власник цього підприємства. Ви – обраний міський голова. І маєте відповідати, за ті підприємства, які належать міській раді», – наголосила вона.

На що Олег Стогній відповів, що надійшло три листи щодо невиплати заробітної плати.

«Відповідно ми будемо вживати всіх заходів, і писати у відповідні органи», – сказав він. Додавши, що, як міський голова, він безсилий щось зробити у цій ситуації.

Депутатка Юлія Шпота запитала в міського голови, чи є якісь варіанти вирішення проблеми без написання заяв до відповідних органів.  «Що треба зробити, щоб акти виконаних робіт були підписані?» – запитала вона. На що Владислав Суходольський, що мають «надати правильні акти». І вчергове наголосив, що вже заморився від цих «суперечок», тому «хай звертаються в органи».

Депутат Сумської обласної ради Дмитро Кірюхін запропонував зібрати погоджувальну раду. Депутатка Сумської обласної ради Олена Беркут запропонувала запросити на сесію Олену Петрівну (керівника УЖКГ), щоб пояснила, чому не підписані акти виконаних робіт. Проте, на засіданні вона так і не з’явилася. Роменська депутатка Альбіна Хоменко навіть пропонувала знайти підприємству економіста, який міг би правильно скласти акти, щоб їх підписали.

Однак Ігор Щербак сказав, що справа не в самих актах.

«Просто дається вказівка їх не підписувати», – сказав він.

У результаті – Олег Стогній вчергове доручив Владиславу Суходольському розібратися з цим питанням. Можливо, створити якусь робочу групу і з’ясувати причини невиплати зарплати на підприємстві, долучивши депутатів.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору