Чи можуть повернути чоловіків призовного віку з-за кордону до України

Армія, Влада, Закон 15:10, 19.01.2023
 Поділитися

Поділитися в

Чи можуть військовозобов’язаних чоловіків за кордоном змусити стати на військовий облік, чи можуть повернути їх до України, читайте в матеріалі ТСН.ua.

Згідно з постановою Кабінетів міністрів від 30 грудня 2022 року N1487 посольства та консульства України повинні вести військовий облік призовників, військовозобов’язаних, резервістів, інформувати українців, які перебувають за кордоном, про початок нового призову та мобілізації та “сприяти” поверненню їх додому.

На думку юриста Миколи Гольбіна, наразі не існує механізмів, як змусили чоловіків стати на консульський та військовий облік за кордоном, тим більше – повернути їх додому. Кримінальні справи за цим фактом також неможливо розпочати, тому що це територія інших держав, де діють міжнародні закони.

Як зазначають експерти:

  • На облік українці можуть стати лише добровільно.
  • Співробітники дипустанов теоретично зможуть поінформувати про призов, однак не зобов’язані та не мають права вручати повістки військовозобов’язаним.
  • Немає чіткого механізму «сприяння поверненню військовозобов’язаних та резервістів до України», депортувати чоловіків можна лише за рішенням суду іноземної держави.
  • Видача (екстрадиція) застосовується лише в разі скоєння певного злочину, але громадяни України, які виїхали за кордон під час війни, не є злочинцями.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору