Денис Ващенко про вибухи в Ромнах, продукти, ліки, паливо та посівну кампанію на Роменщині

Суспільство 21:36, 24.03.2022
 Поділитися

Поділитися в

За годину ефіру голова Роменської військової адміністрації Денис Ващенко відповідав на питання жителів району. Ось короткі тези-відповіді на ключові і болючі питання:

Цитата вечора: «Сьогодні рівно місяць, як окупанти розпочали війну, місяць, як  наша територіальна оборона, наші люди, наші ЗСУ, наші волонтери дають їм гідну відсіч… Дякую всім, що показуємо єдність українського народу!»

На Роменщині російських військ – нема. У напрямку Конотопа в районі сіл Дептівка, В. Самбір та Шевченкове сьогодні російські війська почали обстрілювати мирне населення. По можливості, лишайтеся вдома. Та вони отримували від наших хлопців, тому тікаючи стріляли, куди бачили. Двох місцевих вбили у Самборі, і один поранений – у Дубов’язівці.

Ромни – під нашим контролем. Тому щодо вибухів, про які всі телефонували цілий день, будьте спокійними.

Комендантська година – без нагальної потреби ніхто нікого пропускати не буде. Якщо затримають, то затримання може бути і до ранку у відділку поліції.

Налагоджується робота із великими компаніями, як АТБ. Сьогодні говоримо з мережею ФОРА, маємо результат з АВІАС, яка погодилася завозити паливо до нас.

Робота фермерських господарств – для цього має бути паливо, над цим працюємо.

Нова Пошта – поки що не працює.

Щодо віддалених сіл району: Синівка, Вільшана, Коровинці, особливо тернівчани: ми хочемо, щоб по всьому району налагодилися комунікації. До цих сіл складніше добиратися, але все буде в найкоротший термін.

Молоко від населення по 5 грн, було дорожче: я вже звертався до тих підприємців, які спекулюють на цьому, і знову прошу – передивіться свою цінову політику. Ми всі маємо залишатися людьми і працювати над збереженням нашої держави. Тих, хто наживається у такий час, треба розцінювати, як ворога. Голови громад мають взяти цю роботу на себе і почати налагоджувати ці питання з тими, хто збирає молоко. Поки що це питання проговорювали тільки з головою Вільшанської громади – Михайлом Мельниковим.

Ліки в аптеки – не так просто налагодити логістику, бо ворожі війська знаходяться не так далеко. Над цим працюємо.

Газ в Недригайлів завезуть найближчим часом.

Щодо підняття цін – треба розбиратися конкретно з кожним випадком, тому повідомляти треба в Держпродспоживслужбу. У Ромнах ціни більш-менш адекватні.  Також у громадах має бути штаб, який контролює ціни в магазинах. Тому в першу чергу можна звернутися туди.

Як отримати гуманітарну допомогу – у першу чергу треба звертатися до представників своїх громад, які передають списки на Роменську військову адміністрацію, відповідно до яких передають допомогу.

Рух для тих, хто працює у комендантську годину – керівник підприємства має звернутися до Роменської військової адміністрації або до представників ТРО, які видадуть спеціальні перепустки.

Рейсові автобуси між селами – сьогодні ми не можемо повноцінно розпускати крила, війна не закінчилася. Є багато питань щодо перевезень: проблема з автобусами, водіями і самими підприємцями, які надавали ці послуги.

У місті нещодавно були постріли – все під контролем, ворожих військ немає, але все не можу говорити.

«Зелені коридори» – цим займаються в Офісі президента, тому поки що нічого не відомо. Як тільки буде інформація, вона з’явиться на сторінці Дениса Ващенка.

Стосовно паління бур’янів, трави і полів – щодо цього є великі штрафи. Але в умовах воєнного стану – це злочин, який навіть немає з чим порівняти. Наші пожежники витрачають на це свій час, паливо. Як голова Роменської ОВА завтра видам розпорядження з наслідками за все це «діло». Люди, які займатимуться цим, будуть покарані за умовами воєнного часу.

Заборона діє і на паління бур’янів з городу.

Ракети, які запускають – є такі факти по території району. Якщо є такі факти, звертайтеся до Роменської ОВА – будемо відразу реагувати або заспокоювати вас.

Питання посівної кампанії на Роменщині дуже переймається народний депутат України Максим Гузенко. Його дуже турбує, щоб фермерські господарства мали змогу робити свою справу. Днями відбудуться зустрічі з фермерами у Липовій Долині, Недригайлові.

Ліки завезли у аптеку «Подорожник» і ще дві мережі. Завтра буде точна інформація.

Вибухи за містом – наші піротехніки знешкоджували боєприпаси, які лишили орки.

«Таланпром» – залишається у місті, нікуди не виїжджає, «Тракторзапчастина» – частково змінюють місце дислокації однієї лінії для безперебійного забезпечення своєї роботи. Але завод залишається на місці.

Денис Ващенко: «Міф про те, що24-25 березня буде якийсь наступ на Ромни – давайте тримати себе в руках, таке розповсюджують шалені неадекватні люди, звідки вам знати, коли почнеться наступ чи бомбардування Ромен. Про це не знаю ні я, ні навіть Міністр оброни. Тому тримайте себе в руках і язик в одному місці…».

Термінали – більш-менш почали налагоджувати роботу. Де не працюють підприємці, надіюся, відновлять їхню роботу.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору