Денис Ващенко: «Жодну лікарню на Роменщині не закриють»

 Поділитися

Поділитися в

Ми вже писали, що Сумщина увійшла до пілотного проєкту МОЗ. Передбачаються поетапні зміни в системи охорони здоров’я упродовж 2-3 років. За реформою, кожна область розглядається, як окремий госпітальний округ, в рамках якого лікарні будуть розділені на надкластерні, кластерні та загальні.
Зараз, на першому етапі, відбувається формування спроможної мережі лікарень в області та районі. Тому на Роменщині постало питання існування лікарень в Недригайлівській та Липоводолинській громадах. Говорили про об’єднання закладів, про закриття одного із них. Однак, сьогодні після наради в Роменській РДА вже є офіційна версія того, як буде.
«На сьогодні Роменська ЦРЛ залишається кластерним закладом в Роменському районі, куди з Національної служби здоров’я України буде велика кількість медичних пакетів, будуть перенаправлені великі кошти для того, щоб наша лікарня розвивалася і мала потужну базу», – повідомив голова Роменської РВА Денис Ващенко.
За його словами, загальною лікарнею в спроможній мережі району залишається Недригайлівська ЦРЛ, яка буде працювати в тому ж режимі, що і раніше.
Лікарня в Липовій Долині залишається поза спроможною мережею. Вона буде мати статус «лікарні громади». Заклад фінансуватиметься з Національної служби здоров’я України.
«Ті медичні пакети і лікарі будуть отримувати кошти з Національної служби здоров’я на заробітні плати. Оскільки гроші ідуть за пацієнтом», – пояснив голова Роменської РВА.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору