Депутатів Роменської громади до військкомату запросили незаконно?

Війна, Влада, Громада 14:30, 26.05.2022
 Поділитися

Поділитися в

Вчора на сесії Роменської міської ради говорили про те, що усіх міських депутатів викликають до військкомату. Їм телефонували. Як пояснив заступник начальника центру з мобілізації, майор Роман Кужель, їх викликали для уточнення облікових даних і проходження медичної комісії. А далі – прийматимуть рішення: кого до військової частини, кого – до навчального центру.

Проте, депутат Роменської міської ради Олександр Пашко звернув увагу на законність таких дзвінків.

«Зрозуміла Ваша позиція, але є якісь законні правові способи повідомити людину, а це саме повістка. Ви надсилали їх? Чи просто, як товариш товару сказали: «А прийди, а підпиши, а я не хочу, на приклад. Це – по-перше, по-друге, Ви яке відношення маєте, на приклад, до тих людей, у яких у Вашому військкоматі немає особової справи. На приклад, уже 10 років нема. Бо вона в іншому військкоматі. Вчора я прийшов, у мене взяли витяг з військової частини. А тоді кажуть: «Так, а навіщо ми його взяли? Нам же немає куди його прикріпить… Телефонував військкомат тим людям, які тут не живуть і не приписані на території Роменської громади. Хто Вам дав списки і такий наказ обдзвонювати тих чи тих людей?» – запитав він.

На що Роман Кужель відповів, що у них є списки депутатів, а повідомляти можуть телефоном і повістками. Але потім таки визнав, що «ТЕЛЕФОНУВАТИ – ТАКЕ В ЗАКОНІ НЕ ПРОПИСАНО. Але, якщо ви не зможете прийти, коли вам зателефонували, то обов’язково надішлемо повістку».

На питання, «Якщо більшість депутатів визнають придатними для служби, що потім робити місцевому самоврядуванню?» Роман Кужель відповів, що «будемо визначатися» І додав, що серед депутатів багато жінок і основна маса не придатні…».

Депутат Валерій Мицик пояснив, якщо у міськраді не буде кворуму, то все керівництво переходить під керівництво військової адміністрації.

До присутніх звернувся і депутат міськради Сергій Северин: «Ми всі повинні бути патріотами, коли в державі війна. Але до всього має бути здравий підхід. Коли видають повістки всім депутатам підряд. Я вже проходжу комісію. Але й поцікавився, так автомат тримав в руках, але такий, як я іншим чином можу бути корисним нашій громаді. І коли тобі більше 45 років, ти можеш сидіти в штабі перегортати бумажки. Треба розглядати кожного окремо. Вибачте, у мене 150 чоловік працює. Я пішов би, але кожен день приходять люди і кажуть: «Я переселенець, дайте якусь роботу, нема де заробити копійку, за кордон не випускають і т.д. Люди в тилу теж мають працювати, піднімати економіку, платити податки. Все таки у військкоматі працює багато людей, тому підходить до цього професійно…».

Депутат Євген Лузан назвав цю акцію суто політичною.

Хоча представник центру з мобілізації сказала, що всі українці від 18 до 60 років мали б самостійно з’явитися до віськкомату. І це мали б забезпечити кадрові служби організацій, де вони працюють.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору