Дмитро Живицький: «Сумщина увійшла до пілотного проєкту Програма розвитку ООН з відновлення руйнувань, яких завдав ворог»

 Поділитися

Поділитися в

Фіксувати пошкодження та оцінювати руйнування, яких на Сумщині завдав ворог, допомагатиме Програма розвитку ООН.

Вчора Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов з ПРООН підписали Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво.

Як повідомляє голова Сумської ОВА Дмитро Живицький, ПРООН оцінюватиме рівень пошкодження будівель, об’єктів інфраструктури.

Також надаватиме підтримку у зборі даних з оцінки збитків за допомогою дистанційного зондування та аналізу зображень зйомок дронів, картографуванні. Допомагатиме у розробці комплексної геоінформаційної системи (ГІС) моніторингу регіонального відновлення та розвитку.

«У співпраці з військовими адміністраціями, територіальними громадами все це дасть можливість, навіть в умовах обмежених ресурсів, ефективно проводити відновлення пошкоджених та зруйнованих будівель, лікарень, шкіл, садочків, підприємств, доріг тощо», – пише Живицький.

Це пілотний проєкт, до якого увійшло п’ять областей, у тому числі і Сумщина.

«Ми вже почали відповідну роботу у липні. За допомогою дронів високої роздільної здатності фіксували пошкодження у Боромлі, Тростянці та Охтирці. І це стане частиною ГІС, яка розробляється», – додає він.

Відтак, міжнародні партнери матимуть не тільки об’єктивну і прозору оцінку руйнувань, а й зможуть моніторити хід відбудови.

Наразі за незалежними даними звіту Світового банку, Єврокомісії та Уряду Україні необхідно $349 млрд для відбудови та відновлення.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору