Дві сторони медалі: чому «зламалося» радіо «Ромен»?

Влада, Думка 11:05, 6.06.2022
 Поділитися

Поділитися в

Ще у 2018 року двома радами: міської та районної ради було створено радіо «Ромен» з метою висвітлення їхньої роботи. Але це не комунальне підприємство Роменської міської ради. Як відбувалася співпраця між радіо «Ромен» та міською радою, розповіла директор Людмила Василенко.

«Саме для цього так прорахована наша ліцензія, що ми кожного дня 3 години ми розповідаємо про роботу Роменської міської та районної ради і 1 година – для розважальних передач і реклами. Наше підприємство зроблене неприбутковим, тобто голодні наші замовники залишають і залишаються наші ради, наші засновники. Для них був розроблений спеціальний тариф, який набагато менший, аніж комерційний. І вони як наші засновники, як наші головні вкладачі грошей, користувалися цими послугами», – повідомила вона.

За її словами, кожного року надавалися рахунки до засновників щодо необхідної суми коштів для виплати заробітної плати і комунальних послуг. Ці затрати ділилися на дві ради: міську та районну. У 2021 році Роменська районна рада стала неплатоспроможною. Тому тоді до бюджету заклали лише кошти міської ради –  560 тисяч.

«Ці кошти були розраховані ще у грудні 20-го року. Ми тоді не могли навіть знати, що буде різкий підйом вартості енергоносіїв… Вийшло так, що цих грошей катастрофічно не вистачало. До того ж це було лише 50% того, що нам потрібно. Але ми всіма можливими методами скорочували затрати… Але зарплати за грудень нам вже нічим було платити», – розповіла директорка радіо.

У 2022 році з міського бюджету на радіо виділили 630 тис грн. За словами Людмили Василенко, це гроші не на зарплату, а саме на цю суму радіо має надати міській раді інформаційні послуги. Тобто щомісяця – на 52 тис грн.

Також вона наголосила, що треба було провести три тендери, але вони були затягнуті штучно: «Один з них був проведений вчасно, в січні – і оплати пішли з першого дня, два тендери проведені були вже у лютому, наприкінці. І на початок війни заборгованість складала вже 32 тисячі. І я не могла виставити рахунки, бо не було договору… 24 лютого я навіть не питала, який фронт робіт у радіо. Ми даємо сигнали тривоги, інформуємо жителів щодо ситуації в області, ми використовували включення у Фейсбуці від голови обласної адміністрації та районної. Щоб люди знали, що відбувається. І щоб заспокоїти громаду, звучали і виступи Олега Стогнія. Але в березні я не отримувала жодної заявки від міської ради, що вони самі хочуть озвучити якусь інформацію… Потім стало відомо, що керуюча справами виконавчого комітету оголосила всім керівникам підрозділів, що наказує нікому не надавати ніякої інформації для оголошення її на радіо. Тобто не використовувати послуги радіо».

Проте, як говорить Людмила Василенко, працівники радіо продовжували інформувати населення щодо законодавчих змін, евакуації і т.д., беручи інформацію з відкритих джерел. Оскільки офіційно від міської ради – вона не надходила. А вже в кінці березня редакторку звинуватили в тому, що «вся ця інформація була озвучена незаконно, що начеб то ви її мені не заказували і в нас виникли перші непорозуміння. На момент, коли трапилася поломка передавача, 26 березня, заборгованість складала вже 43 тисячі (тобто це заплановані гроші, але не використані)».

Аби відремонтувати передавач, говорить пані  Людмила, вона звернулася до керівників різних рангів. Зараз заборгованість по радіо 148 тис. грн., заборгованість по зарплаті – частково лютий – і до самого травня. Саме через це і звільнився колектив. Також, радіо «Ромен» говорить на державній хвилі 106,6. Якщо воно «мовчить» – можуть бути штрафи та закриття ліцензії.

Підсумовуючи, Людмила Василенко сказала: «Якщо у цей час військовий, радіо є дуже важливим стратегічним об’єктом, і він недофінансовується, що можна чекати цьому самому радіо, коли прийде мирний час.  Тому я не хочу більше працювати на радіо і нести за це відповідальність перед людьми і громадою… минулого тижня мені передзвонила представник Національної ради з питань телебачення та радіомовлення і повідомила, що розпочатий процес анулювання нашої ліцензії. Це несе і грошові затрати і пояснення. Нормального пояснення я не можу надати на сьогоднішній день…».

Директорка попросила депутатів проголосувати за її звільнення.

Коментуючи виступ Людмили Василенко, Олег Стогній сказав, що мешканці його запитали, чому він не вітається на радіо зранку чи ввечері?

«Я почав цікавитися. Виявляється, що Людмила Іванівна, розуміючи, що їм потрібні кошти, почала обрізати виступ міського голови, прибираючи з Фейсбука «Добрий ранок, добрий вечір» і одне й те саме крутить, накручуючи кошти. Хочу зазначити, що Людмила Іванівна, згідно закону, зобов’язана була подавати акти виконаних робіт відповідно перед цим отримуючи замовлення від міської ради. Замовлення відповідно не було, але заявки нібито були. Тому неправомірним шляхом сама вчинила і хотіла ще й спрямувати міського голову. Ні, цього не буде. Коли Людмилу Іванівну попросили надати розрахунки і шляхи виходу із такої складної ситуації, теж тривалий час, чомусь, Людмила Іванівна не несла їх… Людмила Іванівна не зазначила, що ще до війни допомагали вирішити питання щодо перенесення вежі, щодо підключення до відділу освіти, навіть  пішовши на порушення. Тому я відповідально заявляю, що підписування неправомірних актів, не буде. Також Людмила Іванівна не поставила до відома, що озвучена інформація від певних рад, районної і обласної, теж не була доведена до відома, що ми нібито повинні сплатити. Питання теж вирішили, сплативши, хоча я отримав наганяй, бо це бюджетні кошти… Хто буде там керівником мені немає різниці. Але керівник має показувати роботу, мати бажання працювати», – сказав він.

Також мер додав, що саме він розпорядився не давати інформацію на радіо. Оскільки пішли «договорняки» з керівниками відділів  про надання інформації від міськради: «потрібна вона чи ні: аби тільки витягнути кошти».

Отож, на кінець травня ситуація по радіо: борг 148 тис грн, поламаний передавач і керівник, який хотів звільнитися, але депутати не проголосували за це.

Також нещодавно відбулася нарада щодо проблем функціонування та забезпечення подальшої роботи радіостудії «Ромен».

«Враховуючи пропозицію Володимира Безручка, депутата Роменської міської ради, яка була озвучена під час засідання сесії, було зібрано робочу групу. Тож, разом з членами даної групи, обговорили проблемні питання щодо належного функціонування міськрайонної радіостудії «Ромен» та можливі шляхи їх вирішення», – йдеться у повідомленні на сторінці Олега Стогнія.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору