Двом обвинуваченим у смерті роменчанина продовжили домашній арешт

Кримінал, Поліція, Суд 13:04, 22.11.2021
 Поділитися

Поділитися в

18 листопада,  за клопотанням прокурора Роменської окружної прокуратури Думал С.М. двом обвинуваченим продовжено, раніше обраний, запобіжний захід у виді домашнього арешту в нічний час доби із застосуванням електронного засобу контролю з покладенням наступних обов’язків:

заборонено залишати житло,  без  дозволу слідчого, прокурора або суду у період часу з 21 год. 00 хв. до 07. год. 00 хв. наступної доби; носити електронний засіб контролю; прибувати до суду та прокурора за кожною вимогою; утримуватися від спілкування зі свідками та заборонено обвинуваченим спілкувати між собою.

Задовольняючи клопотання прокурора щодо продовження запобіжного заходу у виді домашнього арешту, суд виходив з того, що станом на 18 листопада 2021 року розгляд кримінального провадження не закінчено з об’єктивних причин.

Підставою застосування запобіжного заходу є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особами (обвинуваченими) кримінального правопорушення, а також наявність ризиків, які дають достатні підстави суду вважати, що обвинувачені  можуть здійснити дії, передбачені частиною першою статті 177 КПК України, зокрема, переховуватися від суду, незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого обвинуваченого у цьому ж кримінальному провадженні.

Строк дії запобіжного заходу визначено до 17 січня 2022 року включно.

Також  було задоволено клопотання прокурора про продовження раніше обраного запобіжного заходу у виді особистого зобов’язання ще одному з обвинувачених, з покладенням на нього обов’язків:

прибувати за кожною вимогою до суду та прокурора;

не відлучатися із населеного пункту в якому він зареєстрований, проживає чи перебуває, без дозволу суду;

повідомляти суд та прокурора про зміну свого місця проживання та/або роботи.

Стосовно четвертого обвинуваченого, розгляд клопотання про продовження запобіжного заходу відкладено на 24 листопада на 10.00 год, по причині відсутності захисника, який через хворобу  до суду не з’явився. У свою чергу, обвинувачений не погодився на розгляд справи за відсутності свого адвоката.

З цих підстав, суд, дотримуючись права особи на захист, зобов’язаний був відкласти розгляд справи.

Наступне судове засідання призначено на 10.00 год 24 листопада 2021 року під час якого заплановано розгляд клопотання про продовження запобіжного заходу четвертому обвинуваченому.

Також, з метою розгляду справи в розумні строки, визначена резервна дата судового засідання – 20 грудня 2021 року на 13.00 год.

Судове засідання транслюватиметься на офіційному веб-сайті Роменського міськрайонного суду Сумської області веб-порталу «Судова влада України», на You Tube каналі «Судова влада України» та порталі  «Судова влада України».

Інформаційно: Трагедія сталась 11 липня 2020 року близько 4 год 40 хв ранку в м. Ромни. Поблизу одного з місцевих кафе між обвинуваченими та потерпілим розпочалась словесна перепалка, яка переросла в бійку, внаслідок якої потерпілий  був доставлений до Роменської ЦРЛ з тяжкими тілесними ушкодженнями. Від отриманих травм 17 липня 2020 року потерплий помер у лікарні.

Дії чотирьох обвинувачених органами досудового розслідування кваліфіковані як хуліганство, вчинене групою осіб (ч. 2 ст. 296 КК України), разом з тим, двоє з них обвинувачуються ще й у нанесенні тяжких тілесних ушкоджень, що спричинили смерть потерпілого (ч. 2 ст. 121 КК України).

За ч.2 ст.121 КК України передбачено покарання у виді  позбавлення волі на строк від семи до десяти років.

За хуліганські дії ( ст.296 КК України)  передбачено покарання у виді  обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на строк до чотирьох років.

Справу розглядає суддя Євтюшенкова В.І.

Пошук в ЄДРСР судових рішень по вказаному провадженню можна здійснити за номером № 585/3105/20.

Роменський міськрайонний суд Сумської області

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору