Директор Андріяшівського ліцею, якому винесли догану за фотосесію з випускниками, звернувся до суду

Освіта, Суд 14:52, 17.11.2022
 Поділитися

Поділитися в

Ми вже писали, що директору Андріяшівського ліцею Євгенію Шевченку винесли догану за фотосесію з випускниками.

Як з’ясувалося, історія – має судове продовження. Адже Євгеній Шевченко звернувся до Роменського міськрайонного суду щодо скасування наказу про догану відділом освіти Андріяшівської громади. Минулого тижня мало б відбутися засідання суду, але через вимкнення світла, його перенесли. Вже – вчетверте. Нова дата – 12 грудня.

Євгеній Шевченко говорить, що вирішив йти до суду, оскільки попередні розмови й пояснення голові Андріяшівської громади Інні Дибчинській та начальнику відділу освіти Андріяшівської громади Людмилі Євдокимовій щодо неправомірності догани, результату не дали.

Отож, історія з випускним почалася ще у кінці травня цього року. Тоді, на батьківських зборах батькам випускників повідомили, що відділом освіти Андріяшівської громади від 27 травня 2022 року видано наказ про заборону святкування останнього дзвінка та випускного вечора. Отож, батьки вирішили зняти хоча б відеофільм на пам’ять про випускний рік у школі. І вже тоді почали знімати цей ролик.

«Я звертався і до голови Дибчинської Інни Сергіївни, і до Євдокимової Людмили Миколаївни, щоб вони на відео привітали дітей. Голова – погодилася і вітала дітей, а начальник відділу освіти сказала, що не має часу», – розповідає директор ліцею.

Документи про закінчення школи видав дітям 24 червня, у своєму кабінеті, під підпис у книзі реєстрації, нічого не порушивши, – говорить Євгеній Шевченко. А потім, 25 червня, у суботу, на запрошення дітей та батьків директор завітав на фотосесію до своїх випускників, яку вони самі ж і організували на подвір’ї ліцею, аби завершити випускне відео.

«Мені запропонували вийти із закладу для відеозйомки. Також на подвір’ї була зроблена фотозона. І на фоні фотозони для відео вручити дітям атестати. Потім діти затанцювали вальс-прощання зі школою, запустили символічні кульки в небо і заспівали пісню під гітару, яку самі ж і склали», – розповідає Євгеній Шевченко.

Андріяшівський ліцей

Мама випускника Оксана Деркач говорить, що святкування справді не було: «Це була така собі постановка для випускного фільму, як директор видає свідоцтва. Захід ми самі організували і запросили директора та класного керівника у їхній вихідний день, аби завершити випускний фільм, який почали знімати ще у травні». 

А вже наступного дня, 26 червня, у вайбер-групі велася переписка від начальника відділу освіти Людмили Євдокимової, що в понеділок, 27 червня, до відділу мають з’явитися порушники наказу про заборону святкування останнього дзвінка та випускного вечора.

– Оскільки я не бачив у моїх діях порушення, бо я тільки фотографувався з дітьми у вихідний день, як директор школи, як депутат громади, я не поїхав…, – пояснює Євгеній Шевченко. – Однак, близько 10:00 зателефонувала головний спеціаліст відділу і «дуже активно» пояснювала про мої порушення.

Відтак, цього дня директору ліцею видали наказ про створення слідчої групи з представників відділу освіти, яка буде вести слідство стосовно порушення наказу про заборону святкувати останній дзвоник та випускний. А вже 4 липня – показали акт розслідування.

«Там йшлося, що я 25 червня примусово зібрав вчителів, дітей і батьків у вихідний день біля закладу для фотографування. Прописано, що зібрав понад 100 людей, хоча такої кількості не було. І я нікого не збирав, бо це була ініціатива батьків… Того ж дня мені вручили наказ про оголошення догани, де йшлося, що я порушив Закон України про воєнний стан ст. 8, п. 8, що порушив посадові інструкції, не дотримуюся дисципліни…», – розповідає Євгеній Шевченко.

У Законі України Про правовий режим воєнного стану у ст. 8, п. 8, на якому «побудована» догана директору, йдеться: В Україні або в окремих її місцевостях, де введено воєнний стан, військове командування разом із військовими адміністраціями (у разі їх утворення) можуть самостійно або із залученням органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати в межах тимчасових обмежень конституційних прав і свобод людини і громадянина, а також прав і законних інтересів юридичних осіб, передбачених указом Президента України про введення воєнного стану, такі заходи правового режиму воєнного стану: п. 8 – забороняти проведення мирних зборів, мітингів, походів і демонстрацій, інших масових заходів.

На звернення голови Профспілки вчителів Роменщини, Василя Ремінця, від голови Роменської військової адміністрації Дениса Ващенка надійшла відповідь, що в травні – липні 2022 року заборон про масові заходи не було в жодній ОТГ Роменського району. Відповідний лист був направлений і голові Андріяшівської громади Інні Дибчинській стосовно того, що догана є не правомірною, що заборон про масові заходи не було.

Денис Ващенко підтвердив це і в особистому спілкуванні з батьками, – розповідає мама випускника Оксана Моренко. – Такого наказу, як від голови військової адміністрації не було. Воно йде рекомендаційним характером. Він пояснював Інні Дибчинській, що громада не має такого права забороняти подібні заходи. На це має право лише військова адміністрація.

06 липня, батьки, дізнавшись про догану Євгенію Шевченку, пішли до відділу освіти Андріяшівської громади, аби розібратися, за що директор отримав догану, чому лише він. Адже, як зазначає Оксана Деркач, повноцінні свята випускного відбулися у сусідніх закладах Андріяшівської громади з врученням атестатів на сцені, із залученням депутатів та голів громад. Але того дня начальника відділу не було, а головний спеціаліст – не міг відповісти.

«У відділі освіти ми пояснювали, що фотосесію ми організували, а директора лише запросили… Коли ми ще в травні сказали, що будемо знімати випускний фільм, ніхто не заперечив. Навіть голова Інна Дибчинська згодилася на камеру привітати наших дітей», – пояснює Оксана Деркач.

Також випускні свята відбулися у Перекопівці, Василівці, Волошнівці. А догану отримав тільки директор Андріяшівського ліцею, який вийшов з дітьми на фотосесію, додає Оксана Моренко.

У відділі освіти нам показували наказ про заборону святкування, але пообіцяли, що зможемо допомогти. Але скасувати догану не можемо. Та нічого не змінилося, навіть відповіді не надали, говорить мама випускниці Світлана Шульженко.

Батьківські збори в Андріяшівському ліцеї

Наступного дня, 6 липня, до батьків, які ходили до відділу освіти, та до директора завітали представники поліції – місцеві офіцери громади. За словами Євгенія Шевченка, його просили «не підбурювати батьків». А з батьками намагалися провести профілактичні бесіди.

«До мене приїхали на роботу. Пояснили так: приїхали мені роз’ясняти, як мені треба говорити з працівниками відділу освіти. Хоча ми їх не ображали, не били, ми просто хотіли запитати, як нам всім разом вирішити це питання. У поліції заяви на нас не було – у них був просто листочок з прізвищами непокірних батьків, які прийшли до відділу освіти. Виходить, ми не маємо права приходити до них і питати? Ми поговорили з правоохоронцями, вони зрозуміли, що це абсурдна ситуація і порадили – звертатися до суду», – розповідає пані Оксана.

Телефоном ми теж зв’язалися з начальником відділу освіти Андріяшівської громади Людмилою Євдокимовою. На запитання, чому Євгенію Шевченку винесли догану відповіла: «Без коментарів… Ну це ж не з журналістами це обговорювати. До побачення…».

Також вдалося додзвонитися і до поліцейського Владислава Голіка, який проводив бесіду з батьками випускників. Але він теж відповів: «Без коментарів…»

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору