ФК «Альянс» гратиме далі: у клубу з’явилися нові «таємничі» інвестори

Спорт 16:08, 11.08.2021
 Поділитися

Поділитися в

На минулому тижні хедлайнером в футболі України став, безумовно, «Альянс» з Липової Долини, який виступає в першій лізі. Після матчу стартового туру з харківським «Металістом» на «Ювілейному», в якому «Альянс» поступився 0: 2 при вельми неоднозначному суддівстві, президент команди з Липової Долини Сергій Демченко в післяматчевому інтерв’ю не вибирав виразів і сказав, що, можливо, зніме команду з чемпіонату.

Природно, все списали це на післяматчеві емоції і забули. Але не тут-то було. Через два дні з’явилася офіційна інформація з клубу, і вона шокувала і тренерів, і футболістів, і вболівальників, і футбольну громадськість. Сергій Демченко заявив, що проект «Альянс» закривається на всіх рівнях і більше його сім’я футболом займатися не буде. На всіх рівнях – це означало, що позбавляються фінансування і основна команда «Альянсу», і дитячі команди, і команда, яка грає в чемпіонаті області. Також Сергій Демченко написав заяви про складення ним повноважень голови федерації футболу Роменського району і вихід зі складу всіх футбольних організацій. Кажуть, умовляли його не робити цього дуже багато, в тому числі президент і власник команди «Інгулець», з яким сім’ю Демченко пов’язують дружні відносини, Олександр Поворознюк, але Сергій Демченко був непохитний.

Природно, майже відразу ж пішли розмови про те, що справжньою причиною зняття команди з чемпіонату є не суддівство, а відсутність можливості фінансувати колектив першої ліги. Бюджет команди ніколи не озвучувався, але в будь-якому випадку це сума, яка вимірюється багатьма мільйонами гривень. Але в такому разі логічніше було б заявити про це до старту чемпіонату, а не проводити збори, підписувати нових гравців і т.д. Так що тут не дуже складається. Те, що справа не в фінансах, а в самій системі українського футболу, підтвердив президент клубу в офіційній заяві:

«Чим більше розвивався« Альянс », тим більше виникало навколофутбольних моментів … У такій ситуації опускаються руки, і думаєш: «Для кого і для чого це все потрібно?» Сьогодні в українському футболі сформувалася система, створена футбольними чиновниками, функціонерами, президентами клубів і самими клубами. Ця система пожирає футбол зсередини … Також хочу сказати, що ніколи у «Альянсу» не було фінансових проблем – починаючи з чемпіонату району і до сьогоднішнього дня. Це можуть підтвердити всі, хто був пов’язаний з футбольним клубом «Альянс».

Здавалося, це остаточна крапка і історія «Альянсу» закінчена. Але на наступний день з’явилася інформація, яку підтвердили Сергій Демченко і головний тренер «Альянсу» Юрій Ярошенко, що у клуба будуть нові інвестори, і він продовжить своє існування і виступ в першій лізі. Також було сказано, що ці інвестори ніколи раніше не були пов’язані з футболом, тому все що звучали прізвища футбольних екс-функціонерів – мимо. Хто ж ці таємничі інвестори, поки залишається невідомим. У будь-якому випадку, до закінчення цієї історії ще, як мені здається, далеко. Та й справжні причини такого рішення Сергія Демченка теж навряд чи стануть відомі – швидше за все, справа не тільки в чисто футбольних нюансах – напевно, тут присутні і навколофутбольні.

Ну а поки команда продовжує своє існування і готується до чергових ігор. Правда, матч другого туру чемпіонату, в якому «Альянс» повинен був грати на виїзді з київською «Оболонню», довелося перенести. Дата його проведення стане відома трохи пізніше.

Анатолій Поляченко, Панорама, №31

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору