Городи, пасовища – на сесії відбулася гаряча дискусія

Влада, Громада, Земля 15:05, 31.05.2022
 Поділитися

Поділитися в

Житель Мокиївки Григорій Панасина, який тримає більше 20 корів, звернувся до депутатів Роменської міської ради. Чоловік запитав, чому пасовища, якими користувалися жителі села, віддали в оренду минулої сесії? Де тепер випасати худобу, де косити сіно і, за що взагалі виживати нині селянам? Адже, більшість жителів сільської місцевості й тримаються «на плаву» тільки за рахунок свого підсобного господарства.

«На даний момент вона здана в оренду. Де людям брати сіно, щоб протримати свою худобу, яку вони тримають для прожиття? Деякі люди говорять мені, що ця земельна ділянка здалася в оренду, щоб наповнити бюджет. – Ну наповнили бюджет – прекрасно. А те, що людям завтра не буде що їсти, нікого не цікавить. Давайте порахуємо, як ви наповнюєте бюджет, і як з кишень людей уходять гроші. За га землі ви отримуєте 2 тисячі гривень, а у людини на місяць прожитковий мінімум становить 2 тисячі гривень. Одна сім’я тільки втрачає за рік близько 100 тисяч! Шановні, який бюджет ви наповнюєте?» – звернувся він.

Заступник голови Владислав Суходольський пояснив так: «Зроблений був моніторинг: люди не роблять об’єднання … 25 корів: по факту людина займається підприємництвом. Проаналізувавши, на приклад, городи, ми зрозуміли, що деякі людин використовують ділянки , як городи: 16, 20 соток, решта – для підприємництва…Це 1,86 га, 1,8 га, 1,5 га, 2,5 га. Хоча говорять, що це огороди. І об’єднання не роблять, бо там люди, які вже використали своє право на землю і додатково займають ці ділянки (щодо М. Бубнів). Чому ви не обєднуєтеся?».

На що Григрій Панасина сказав, що люди готові розглядати це питання: «Всі діляники, де я кошу і випасаю корів, я беру в оренду у людей. І ті длянки викошує багатодітна родина. Ви лишили їх без нічого…».

Також Владислав Суходольський сказав, що є механізми, як забезпечити АТОвців землею: «Є от земельна ділянка 13 га. Із них 4 чоловікам положено на огороди… Залишається 10 га. Із них пяти чоловкам ми можемо дати АТОвція. І таких земельних ділянок дуже багато».

Депутат Яків Зубан додав: «У нас склалося так, що, коли на халяву, то можна, а коли платить – ми будемо воювать».

Володимир Безручко запитав, чи є у нас в громаді курс на розвиток тваринництва? Бо якщо ми зараз так будемо захоплюватися наповненням бюджету, ми скоро не знатимемо, що таке нормальне молоко.

Представник земельного відділу повідомив, що орендар відмовився орендувати землю по Мокиївці, щоб не було конфліктів в громаді.

На що представник цього села відповів: «Я сам поїхав і привіз того оренаря і показав йому, що ось ми використовуємо… Тому я не хочу, щоб такі випадки знову повторювалися».

Олег Стогній зазначив, що на останній сесії проголосували за надання оренди землі. На жаль, з невідомих причини ці договора не були зареєстровані – громада втрачає 800 – 1 000 000 тисяч.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору