Історія: 100-річчя з дня смерті Ганни Петрівни Затиркевич-Карпинської

Дата, Культура 17:06, 12.09.2021
 Поділитися

Поділитися в

Наше місто багате на видатних людей, які народились чи зупинились у цих краях. Без сумнівів до їх числа входить видатна українська артистка Ганна Петрівна Затиркевич-Карпинська, педагог, театральний діяч. Все її життя було пов’язане зі становленням українського національного театру, боротьбою за розквіт вітчизняного театрального мистецтва.

Творчу долю артистки вирішив спектакль “Сватання на Гончарівці” Г.Квітки-Основ’яненка, що відбувся в Ромнах 1882 р. У ньому Ганна Петрівна блискуче зіграла роль Одарки. Значний сценічний талант, добре знання української мови, побуту й звичаїв народу, життя якого Ганна Петрівна відтворювала на сцені, допомогли їй швидко завоювати визнання серед знаменитих колег по сцені.

Здобувши слави у Києві, вона повернулась у рідні місця. Грала у Роменському пересувному робітничо-селянському театрі. Виїжджала у навколишні села, брала участь у благодійних виставах з обслуговування військових та трудівників села.

За свою акторську кар’єру зіграла близько 130 ролей. Померла народна актриса 12 вересня в Ромнах. Цього річ відзначаємо 100-річчя з дня її смерті.

Роменці завжди будуть пам’ятати таких великих акторів, якими пишається наша славна Україна. Шануємо її щиру гру, гру від сердця.

Сайт Роменської міської ради

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору