“Мій Максимко планував весілля…” Спогади про старшого лейтенанта Максима Білоконя, якому присвоїли звання Героя України

Війна 12:04, 14.03.2022
 Поділитися

Поділитися в

Спогади про старшого лейтенанта з Роменщини Максима Білоконя, якому присвоїли звання Героя України
Автор: Олена Ковальська,
газета Експрес
10.03.2022 р.
“Старший лейтенант Білоконь Максим Віталійович. Посмертно. Брав участь в обороні Чернігова, знищив ДРГ та 2 танки противника”, — йдеться в указі Президента Володимира Зеленського . 24-річному Максимові присвоїли звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка».
«Максим із дитинства мріяв бути танкістом, — пригадує 64-річна Ольга Свириденко, яка навчала Максима зарубіжної літератури. — Був дуже добрим учнем, не хуліганив. Після 9-го класу пішов учитися в Кадетський корпус імені Івана Харитоненка в Сумах, а згодом — у Національну академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львові. Опісля його скерували на службу в 1-шу окрему танкову Сіверську бригаду в селищі Гончарівське на Чернігівщині. Максим служив там 3 роки і, вочевидь, зробив би гарну військову кар’єру, адже був здібним юнаком».
Дарія Кириченко, родичка Максима, додає: «Він був позитивним хлопцем, відчайдушно любив свою професію та свою країну. Останній раз, коли бачився з моїми рідними (наші батьки — куми), то сказав: «Хто, як не ми, буде захищати наших рідних та нашу країну?!»
Близька подруга Героя, Аніта Цюпка-Гриньовська зі Львова, пригадує, що Максим був дуже сильною людиною. «Декілька років тому він утратив батька, тож став для мами Тетяна та молодшої сестри Катерини опорою, — каже жінка. — Моя свекруха — його хрещена мати. Ми познайомилися, коли Максимові було 19 — він приїхав вступати до Львова в академію, декілька днів жив у нас. Мене ще тоді здивувала його чітка життєва позиція — він знав, як усе має бути, чого він прагне і як цього досягти. А бачив він себе лише військовим, танкістом. Він дійсно жив цим. Книжки — про танки, програми — про танки. Максим двічі був в АТО».
Максим Білоконь планував весілля зі своєю дівчиною Дариною, яка теж військова. «Вони були дуже закохані, і Максим піклувався про маленьку Софійку, доньку Дарії, як про рідну, — каже 52-річна Тетяна Білоконь, мама Героя. — Їй тільки рочок минув. Кохана мого сина сказала, що в останні дні перед великою війною малеча стала називати його татом…
Я пам’ятаю, як ми говорили вранці 24 лютого. Подзвонила йому, плачу, а він мене заспокоює — все буде добре. На другий день подзвонив і каже: «Мамо, в нас усе добре, ми бій виграли, ворога відбили». А зранку Даша подзвонила… Все, Максимка нема».
Дарина розповіла мамі Максима, що вночі знову був бій. Військові міняли позицію, їхній танк підірвали вороги…
«Одразу троє синів загинуло, і мій теж… Клята війна! Я навіть не можу поховати свою дитину, бо там постійно стріляють і немає можливості його забрати», — плаче Тетяна Білоконь.

Фото надане Анітою Цюпка-Гриньовською

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору