На Роменщині диких тварин «вакцинуватимуть» від сказу з літака

 Поділитися

Поділитися в

Про це повідомляє Роменське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області.

По всій території Сумської області буде  проводитись осіння кампанія з пероральної імунізації диких тварин за допомогою авіатранспорту.

Епізоотична ситуація по сказу тварин залишається дещо напруженою, а це небезпека не тільки здоров’ю, а і життю людей. Щорічно спеціалістами державних ветеринарних установ проводиться вакцинація сприятливих свійських тварин, але небезпека приходить з природнього ареалу, дикої фауни, джерелом інфекції являються хижі тварини, особливо червона лисиця. Радикальним і дієвим заходом є пероральна імунізація хижаків, зокрема рудих лисиць, адже вони мають високу чутливість до вірусу сказу. Основою успіху пероральної імунізації є використання безпечної і високоімунної вакцини, яка створює специфічний імунітет і є безпечною для людей та тварин. Має вигляд невеликих брикетів, розміром із сірникову коробку з різким запахом м’ясокісткового борошна, всередині капсула з вакциною проти сказу.  Розповсюдження вакцини буде проводиться, рівномірно завдяки оснащення авіатранспорту системи GPS та системи реєстрації кількості скинутих з літака брикетів, на всій визначеній території, за виключенням населених пунктів, водних об’єктів з урахуванням ареалу проживання лисиць.

«Звертаємось до мешканців району з проханням з порозумінням віднестись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявлені принад не руйнувати їх, не брати в руки, застережіть своїх дітей не гратись ними, а залишати привабливими для тварин. Заздалегідь дякуємо за порозуміння», – йдеться у повідомленні.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору