На Роменщині відбулися заходи, приурочені 35-й річниці Чорнобильської катастрофи + ФОТО

Влада, Дата 17:43, 26.04.2021
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні, 26 квітня, минає 35-та річниця найстрашнішої техногенної катастрофи людства – аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Подія, що не може залишитися поза увагою.

Тож, вшанувати пам’ять жертв радіаційних аварій і катастроф прийшли голова громади Олег Стогній, депутати обласної ради Дмитро Кірюхін та Олена Беркут, голова Роменської районної ради Іван Яременко, керівники місцевої та районної громадських організацій інвалідів «Союз Чорнобиль України» Володимир Оніщенко та Володимир Кущ, ліквідатори аварії та члени громадських організацій.

Голова громади висловив вдячність чорнобильцям, які ціною власного життя та здоров’я боролися з радіаційною небезпекою: «Ця подія завжди буде об’єднувати всiх нас одним спогадом, однiєю печаллю, однiєю надiєю. Нехай залишиться в минулому і ніколи не повториться жах чорнобильської катастрофи, а пам’ять про ті події навчить нас цінувати мир і безпеку. Висловлюю щиру подяку всім ліквідаторам».

Міський голова Олег Стогній і депутат обласної ради Дмитро Кірюхін відзначили ювілейними медалями до 35-річчя Чорнобильської катастрофи роменців – учасників ліквідації наслідків аварії.

Представники місцевої та районної влади, обласні депутати, ліквідатори аварії та члени громадських організацій поклали квіти до пам’ятного знаку «Роменцям – героям Чорнобиля». Присутні вшанували пам’ять жертв радіаційних аварій і катастроф хвилиною мовчання.

А також такі ж заходи відбулися і в Роменській РДА. Тимчасово виконуючий обов’язки голови Роменської районної державної адміністрації Володимир Татарінов, представники Роменської районної ради, Роменської міської ради, управлінь соціального захисту населення районної державної адміністрації та міської ради, громадських чорнобильських організацій району поклали квіти до пам’ятника «Роменцям-Героям Чорнобиля», що в Ромнах.

В умовах карантину учасники без традиційних широких заходів вшанували героїзм пожежників, експлуатаційного персоналу ЧАЕС, військовослужбовців, будівельників, учених, медиків, які з перших днів брали участь у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

За особисту мужність, самовідданість, активну громадську діяльність активні учасники чорнобильських організацій були нагороджені грамотами та медалями з нагоди 35-річниці аварії на Чорнобильській АЕС.

Присутні вшанували загиблих ліквідаторів і постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Подвиг цих людей назавжди залишиться у пам’яті українського народу.

У територіальних громадах Роменщини також пройшли заходи з вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

За повідомленням сайту Роменської міської ради, сайту Роменської РДА

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору