На Роменщині відзначили 100-річчя з дня народження українського поета й прозаїка, журналіста Леоніда Полтави + ФОТО

Дата, Культура 10:22, 29.08.2021
 Поділитися

Поділитися в

27 серпня у Ромнах відбулися урочистості на честь 100-річчя з дня народження українського поета й прозаїка, журналіста, діяча української діаспори уродженця Роменщини Леоніда Полтави (Пархомовича).

Урочистості розпочалися з науково-публіцистичної конференції у ДТПНЗ «Роменське ПВУ-14». На зібрання завітали місцеві літератори, краєзнавці, громадські діячі, представники місцевої влади, поціновувачі його творчості, родичі Леоніда Полтави та почесні гості з Сум і Києва.

Серед запрошених були заступник голови Сумської обласної державної адміністрації Вікторія Медвідь, член Національної спілки журналістів України Микола Гриценко, історик, архівіст Геннадій Іванущенко, член Президії Головного Проводу Конгресу Українських Націоналістів Віктор Рог.

Голова Роменської міської ради Олег Стогній зазначив, що на Роменщині від душі шанують таких людей, як Леонід Полтава. Прикладом цьому є не тільки такі заходи, а й робота з молоддю. Саме за таку працю міський голова вручив подяки вихованцям науково-історичного гуртка Роменського міського центру по роботі з талановитою молоддю ім. І. Кавалерідзе.

У своєму виступі Вікторія Медвідь наголосила, що Леоніда Полтаву більше знають за кордоном. Але, на щастя, є люди, які роблять свого земляка відомим і тут – на Роменщині.

У своїх виступах гості говорили про юні роки поета, про те, звідки брався його патріотичний азарт, як плекалася його слобожанська мова і талант. Наголошувалося, як багато знакових подій в його житті: він народився 24 серпня – у День незалежності України і помер, не доживши всього рік до 70- річчя і до омріяної незалежності.

Голова Роменської районної державної адміністрації Денис Ващенко припустив, що Леонід Полтава з самого дня народження боровся за незалежну Україну. Адже ці дати симовлічно співпали у його житті.

Посол миру, роменчанка Валентина Єфремова розповіла, як зрозуміла, що її покликанням по життю є місія зробити Леоніда Полтаву відомим землякам та всій Україні. Бо він об’єднав українців під стягом і сьогодні об’єднує тих, хто бореться з мир у нашій державі. Тому під час зібрання вона урочисто підняла український прапор в знак пошани до поета та незалежності України.

Віктор Рог розповів, як відкрив для себе творчість Леоніда Полтави, як замовляв собі його книги з Америки, як познайомився з дружиною поета та відсилав волошки у конверті на могилу Леоніда Полтави в США. Геннадій Іванущенко теж розповів цікаві факти з юних років митця та часів його підпільної боротьби за вільну Україну, знайдені в архівах.

Голова Роменської районної організації ветеранів України Надія Карпенко цитувала слова Леоніда Полтави, які стали пророчими для нашої держави.

І на завершення Микола Гриценко, який приїхав на захід і самої столиці, сказав, що він завжди готовий бути на таких заходах, готовий їх організовувати, аби нащадки пам’ятали своїх відомих земляків.

До 100-річчя Леоніда Полтави видали черговий номер альманаху «Ромен», нагородили юних переможців районного літературного конкурсу, на який подавали твори роменські учні зі своїм баченням майбутньої України. Говорили й про те, що у хаті у с. Вовківці, де народився відомий земляк, треба відкрити музей.

А поки що у Ромнах на будівлі, де пройшли юнацькі роки поета, де проживали його рідні, а саме дідусь Адам та бабуся Катерина Пархомовичі, навпроти Роменської школи №11, відкрили меморіальну дошку.

Сьогодні твори Леоніда Полтави перекладені англійською, французькою, португальською, польською, білоруською та іншими мовами, ними «смакують» на сценах театрів різних країн світу. Саме таким і повертається Леонід Полтава на рідну Роменщину.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору