На Роменщині зафіксували «потайного» рідкісного птаха, який охороняється міжнародними конвенціями та занесений до Червоної книги України
Поділитися в
Копіювати посилання

Мова йде про лелеку чорного. Це птах, який веде потайний спосіб життя. В Україні поширений переважно на Поліссі та в Карпатському регіоні. Охороняється Конвенцією з міжнародної торгівлі вимираючими видами дикої фауни і флори (CITES) (Додаток ІІ), Боннською (Додаток ІІ) та Бернською (Додаток ІІ) конвенціями. Занесено до Червоної книги України (1994, 2009) (статус — рідкісний).
Про появу такого рідкісного птаха на Роменщині повідомляє еколог-ентузіаст Володимир Литовка. За його словами за всію історію спостережень лелеку чорного вже вдруге зафіксували на Роменщині (натураліст О. Ткаченко).
За його словами, птах поселяється тільки біля водойм з чистою (від хімікатів) водою.
Лелеку чорного вперше було описано англійським натуралістом Віллугбі лише в 17. ст. Зимує в Індії. Пари утворюють один раз на все життя. Птах живе в природі найдовше з усіх видів лелек (18 років в природі і до 30 років у неволі). Харчується різними тваринами. Слабких пташенят викидають з гнізда. Вороги: людина, крокодил, орел.
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: