На сесії Роменської громади прийняли “історичні” земельні рішення

Влада, Громада, Земля 13:53, 7.05.2021
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні, 7 травня, на сесії Роменської міської ради депутати розглянули лише два питання. Отож, депутати підтримали перше питання щодо включення земельних ділянок сільськогосподарського призначення комунальної власності до Переліку земельних ділянок, право оренди на які підлягають продажу на земельних торгах. І проти проголосували про надання дозволів на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства з метою подальшої передачі у власність.

Подаємо коментарі голови Роменської громади Олега Стогнія, голови Роменської РДА Дениса Ващенка та голів депутатських фракцій щодо першого питання перед голосуванням.

Олег Стогній, голова Роменської міської ради: «Рішення розроблено на основі прискіпливої і уважної роботи постійних комісій, робочої групи. І зараз подається на голосування на сесії. Тому наголошую на тому, що землі пасовищ, заповідників, заказників, городів не будуть будуть продані з аукціону».

Євгеній Лузан, партія «За майбутнє»: «Земельна комісія не рекомендує до прийняття даний проект рішення та рекомендує його зняти на доопрацювання у зв’язку з правовою колізією. Вчора на засіданні комісії були присутні представники громадськості, правозахисники, які надали ґрунтовні пояснення щодо неможливості прийняття даного рішення та виникнення правових наслідків в результаті його прийняття. Безпосередньо щодо земельних ділянок, на яких вже є фактичні користувачі, в яких є державні акти старого зразка… Це питання пов’язано з другим питання порядку денного. Так як нам повідомили правозахисники, прийняття цього рішення не тягне за собою ґрунтовно визначену підставу для надання відмови тим громадянам, які написали заяви».

Також він повідомив, що на отримання 2 га землі заяви подали 1700 людей.

Альбіна Хоменко, партія «Батьківщина»: «Ми одноголосно прийшли до висновку, що маємо прислухатися до пропозиції голови і унеможливити роздачу городів, пасовищ та заповідних зон. Але, як варіант, серед заяв є багато АТОвців та людей із соцфери. Коли буде така можливість, тоді першочергово надати їм це право».

Андрій Перезва, партія «Європейська Солідарність»: «Ми також підтримуємо ініціативу міського голови передати цю землю у банк землі. Але треба задовольнити потреби учасників АТО. І вирішити проблему з городами: там по 5-6 соток на кожного. Чи зможуть люди заплатити по 5 тисяч. Чи не будуть відмовлятися».

Людмила Колєснік, партія «Слуга народу»: «Ми за те, щоб зберегти землю в громаді, зберегти людські городи та пасовища. Підтримуємо колег, які сказали, що є люди, які мають першочергово отримати землю: АТО та інші сфери».

Дмитро Менько, партія «Наш край»: «Це єдиний можливий варіант на сьогодні зберегти землі, розібратися, що з ними та як, розробити проекти розмежування цих ділянок і потім вже виважено примати рішення, які будуть відповідати інтересам громади та інтересам громадян, які мають право отримати землю по закону».

Яків Зубан, партія ОПЗЖ: «Я підтримую попередніх виступаючих. Тому що наша Роменська громада – це не тільки місто Ромни, а й ті населені пункти, які ввійшли до громади. В особистому спілкуванні, в старостатах, люди виражали занепокоєння про те, що у них можуть зникнути пасовища, городи і т.д. Я хотів би, щоб представник юридичного відділу пояснив людям, що таке, коли ділянки переходять на аукціон. Що в них не відбираються ділянки, а резервуються ділянки, щоб конкретно вивчити питання по кожному старостинському округу. Хотів би звернутися до старост, щоб вони оперативніше сформували списки пасовищ та ділянки, які потрібні для обробітку селянами. І тоді ми спокійно рішенням із цього переліку земель, які включені до аукціону, зможемо забирати потрібні ділянки, голосувати  й віддавати їх під пасовища або городи».

Олександр Пашко, партія «Сила і честь»: «Моє бачення таке, що є група депутатів, яка керована князьками й корольками, місцевими. Яка вводить в оману значну кількість депутатів, міського голову. Якщо ми передамо землі на аукціон, ми їх ніколи звідти не заберемо. Тому «Сила і честь» буде голосувати проти, бо їх продадуть на аукціоні».

Дмитро Менько додав, що звідкись пішов обман щодо аукціону земель і спростував цей “міф”. Мовляв, якщо землі передадуть на аукціон, то громада не матиме права виключити їх з аукціону.

«По-перше, це землі запасу, їхнє цільове призначення в багатьох випадках ще не визначене. Крім цього, є адміністративно-правові відносини, цивільно-правові… Всі ці рішення, які ми зараз робимо, лише дозволяють нам отримати певний період часу для того, щоб вирішити всі нагальні питання: призначення, власників, землекористувачів. Жодних перешкод юридичних для того, щоб ухвалити рішення про виключення земельної ділянки з аукціону, немає».

Голова Роменської міської ради Олег Стогній після голосування й прийняття рішеня сказав, що відразу підписує рішення про аукціон.

Свою думку по закінченні сесії висловив і голова Роменської РДА Денис Ващенко.

«Хотів би подякувати всім депутатам, міському голові та його команді. Сьогодні ви прийняли історичне рішення. Сьогодні ви відстояли думку громади», – сказав він.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору