На сесії Роменської міської ради «земельні» питання вирішували ледь не в рукопашну

Влада, Громада, Земля 16:45, 27.04.2022
 Поділитися

Поділитися в

«Зараз знаходжуся поруч з людиною, яка хоче роздерибанити землі державної власності. Голова громади замість того, щоб займатися питаннями громади, сьогодні зі своїми людьми, які хочуть роздерибанити землю комунальної власності», – з таких слів розпочав свій стрім із сесії Роменської міської ради голова Роменської військової адміністрації Денис Ващенко.

У  той же час голова Роменської міської ради говорив, що Ващенко влаштовує «цирк» і «зриває сесію».

Як з’ясувалося, на сесії Роменської міської ради розглядали питання про відмову в наданні в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення ДП «Дослідне господарство агрофірма «Надія» інституту сільського господарства північного сходу Національної академії аграрних наук України». Відмовити через те, що підприємство подало неповний пакет документі та «неможливість визначення місця розташування земельних ділянок необхідних для надання на умовах оренди».

Натомість ці землі віддати в оренду у ПРИВАТНІ руки – ТОВ «Млин-2018» га та ТОВ «Гарант – 2005».

Тут варто нагадати, що ТОВ «Надія» – державне підприємство, на якому працюють люди, там тримають корів і свиней. На даний момент є ухвала суду про арешт цих ділянок, тому навіть розглядати ці земельні питання на сесії не можна. Бо суд вищий за рішення депутатів Роменської міської рад, – так пояснив один із депутатів міської ради.

Як зазначив помічник народного депутата України Максима Гузенка Євгеній Колєснік, міським депутатам вчора роздали порядок денний, де не було жодного «земельного» питання. А сьогодні о 9 ранку вносяться зміни із земельними питаннями.

«Якщо земельному відділу відомо, що на землю накладений арешт, мені не зрозуміло, чому міська рада розглядає питання власності земельної ділянки, яка знаходиться у власності Академії аграрних наук? На яких підставах? Земельному відділу потрібно було просто написати, що ці землі не відносяться до міської ради, або ці землі знаходяться у власності Академії аграрних наук, що ви не маєте права виносити на рішення сесії це питання. То, мабуть, маніпулюєте, Олег Анатолійович, Ви так само влучно, як і стріляєте…», – пояснив ситуацію він.

Голова Роменської військової адміністрації Денис Ващенко запитав, на основі чого це питання взагалі винесли на розгляд депутатів. Адже, за його словами, заяви тих, хто хоче взяти «надіївські» землі в оренду мали б відхилити ще у земельному відділ Роменської міської ради.

«Олег Анатолійович, якщо Ви думаєте, що будете дерибанити землю у військовий час, то Ви помиляєтеся. Чому дане питання винесли сьогодні на сесії без обговорень?» – наголосив Ващенко.

У відповідь Олег Стогній коментував так: «Чого ти прийшов? У Чому виявляється дерибан землі?… зараз виноситься проект рішення: проголосується – не проголосується…. Мужики (авт. – звертався до представників місцевої тероброни, які теж прийшли на сесію), не ведіться на маніпуляції щодо безглуздих звинувачень».

З цього приводу депутат Роменської міської ради Василь Ремінець висловився так: «Це два державних підприємства, які розташовані на території Роменського району. Цікаві вони всі дуже через те, що землі, виділені у 60-х роках – одні із кращих по родючості і передані дослідним господарствам, тобто Академії аграрних наук. Передано їх було у постійне користування. Але, коли почалося змінюватися законодавство, вони подали, як правонаступники, документи в обласний державний департамент. Чотири роки їхні документи були то не точні, то неправильні… І в результаті термін видачі державних актів закінчився. І за ці землі почалася боротьба – так як ці земля виявилися, чомусь, вільні. Хоча на цих землях працюють люди, працюють державні підприємства і сплачують податки. І я диву даюся, бо читаю рішення про відмову в оренді, наданні земельних ділянок… Бо не додали потрібних документів: усі приватні підприємства надали, а державні, чомусь, ні… Я просив би у цей нелегкий час для держави акцентувати увагу на ці державні підприємства. Там є корови, свині, люди, які працюють.  Якщо ми не дамо землі, то чим вони будуть восени годувать худобу? Треба перспективно розібратися з цими підприємствами. Це державні підприємства. І ми, як депутати, повинні дбати за їхній розвиток».

У результаті «гарячих» обговорень питання зняли з порядку денного.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору