Петро Постіл про неврожай та засуху: «Все залежить від того, чи буде дощ, чи не буде» + ВІДЕО

 Поділитися

Поділитися в

Врожайність ранніх зернових у Сумській області зменшилася на 10%. Це відбулося через посушливу погоду у період достигання зерна. Однак на загальний обсяг врожаю це не вплине через збільшення площ посівів, сказали в обласному департаменті агропромислового розвитку. Водночас фермери розповідають про втрати, – повідомляє Суспільне Суми.

В агрофірмі Петра Постіла, що в селі Беседівка Роменського району, урожай ранніх зернових уже зібрали. Однак, говорить фермер, він міг би бути більшим. Тут втратили 30% зернових, а кукурудзи очікують зібрати на 70% менше.

“Ми недоотримали відсотків 25-30 ранніх зернових. Це — ріпак, пшениця, ячмінь, якщо порівнювати з минулим роком. Не налився колос, зерно не налилось”, — сказав він.

У 2020 році збирали 70 ц/га, цьогоріч – 60, розповів головний агроном підприємства Ігор Панченко.

“Наприкінці весни – на початку літа була достатня кількість опадів, вологи вистачало. Це спровокувало те, що коренева система углиб не росла, а росла в сторони, весь корінь — практично зверху. А далі – засуха, більше ніж два місяці дощу не було”, — говорить він.

Найбільше від спеки страждає кукурудза: сохне. Петро Постіл працює на землі 14 років, каже: на його пам’яті таких посушливих років не було.

“Все залежить від того, чи буде дощ, чи не буде. Якщо не буде дощу, думаю, що урожайність буде 30-40 центнерів. Ми обстежували всі поля, приїжджали спеціалісти з компаній, проходили, дивилися – такі прогнози: критичні, плачевні”, — каже він.

В агрофірмі вирощують гібриди іноземних селекцій, але в 2021 році врожаю не буде, говорить агроном Владислав Кущ. Адже, за його словами, за два місяці випало півтора міліметра опадів при середній нормі — 50 міліметрів.

“Торік на демоділянках урожайність була по 13 тонн кукурудзи. У цьому році відсотків на 70 буде менше”, — зазначає Владислав Кущ.

Попри спеку, в цілому в області втрати ранніх зернових непомітні, каже директор департаменту агропромислового розвитку Сумської ОДА Олександр Маслак.

“Якщо минулого року врожайність перевищувала 5 тонн з гектара, то цього року маємо врожайність на 10-12% нижчу від минулорічної. Різниця в загальному виробництві незначна, тому що відбулося зростання посівної площі. Незважаючи на те, що рівень врожайності був нижчий, в загальному підсумку маємо незначну різницю у валовому виробництві зерна. Тобто потреби області будуть забезпечені, буде сформований достатній товарний фонд для реалізації в інші регіони та за кордон”, — сказав він.

Якщо у 2020 році загальний вал зернових культур – пшениця, ячмінь, жито, овес – становив 1,2 мільйона тонн, то цьогоріч – 1 мільйон 150 тисяч тонн, говорить Олександр Маслак. Ранні зернові на сьогодні зібрані на 98%.

Аграрії ж нині вирішують, як вони долатимуть наслідки спеки та неврожаю.

“Кредити: брали техніку, насіннєвий матеріал. Велика ймовірність того, що не розрахуємося з кредиторами, будемо сідати за стіл переговорів, щоб пролонгувати на наступний рік”, — говорить Петро Постіл.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору