Петриківський розпис нашого земляка Олександра Опарія виставляється у Токіо + ФОТО

 Поділитися

Поділитися в

У середу, 1 вересня, в Національному артцентрі в Токіо в рамках 105-ї експозиції Всеяпонської асоціації митців NIKA відкрито виставку петриківського розпису, – повідомляє Радіо Свобода.

Виставка приурочена до 30-ї річниці Незалежності України й відбувається за сприяння Посольства України в Японії.

В експозиції презентують понад 60 робіт трьох провідних майстрів петриківки з України – Галини Назаренко, Олени Ярмолюк та нашого земляка уродженця с. Перехрестівка Олександра Опарія.

«Ми надзвичайно раді, що змогли реалізувати наймасштабнішу виставку петриківського розпису в Японії в традиційному офлайн режимі та ще й в такому відомому музеї», – сказав на відкритті виставки посол України в Японії Сергій Корсунський.

Виставка триватиме до 13 вересня. Очікується, що на неї завітають понад 10 тисяч людей.

2013 року петриківський декоративний розпис здобув статус ЮНЕСКО як всесвітня нематеріальна спадщина.

Довідково

Олександр Опарій – народився 20 червня 1973 року в с. Перехрестівка.  Після закінчення восьми класів пішов навчатися на кондитера, потім — служба в армії. У 2001 році закінчив Миргородський державний керамічний технікум імені М. В. Гоголя, відділ художньої кераміки.

Працював художником на Городницькому порцеляновому заводі в Житомирській області. До мистецтва художньої кераміки Олександра Опарія залучив головний художник майолікового заводу у м. Василькові Сергій Михайлович Денисенко. У 2008 р. закінчив Львівську національну академію мистецтв, кафедру художнього текстилю (ОКР «магістр»). Працює на кафедрі з 2008 року, викладач.

У 2011 році закінчив навчання в аспірантурі Львівської національної академії мистецтв. Учасник низки науково-творчих конференцій. Член спілки народних майстрів Сумської області.

Олександр Опарій малював з дитинства. Вперше зацікавився петриківським розписом у шкільному віці. Самотужки вчився малювати техніки петриківського розпису, способам виготовлення пензля, різновидам фарб по книзі Пелагеї Глущенко «Прикрась свій дім» видавництва «Техніка». Це стало певним путівником у мистецтві створення петриківських візерунків.

Бере участь у ярмарках народних майстрів з 1996 року. Учасник багатьох загальних та персональних виставок. У творчому доробку митця обласні, всеукраїнські та міжнародні виставки: в Сумах, Миргороді, Ромнах, Самборі, Червонограді, Харкові, Києві, Полтаві, Ізяславі, Львові, Івано-Франківську, Відні.

Автор розпису сервізів «Зима Полісся», «Вечірні сутінки», «Рожевий мак», «Багряні квіти», декоративного тарелю «Святодухівський собор”, міні-гобелену «Пахощі літа». Захоплюється роботами майстрів петриківського розпису — Галини Павленко-Черниченко, Віри Клименко-Жукової, Надії Білокінь, Ярини Пилипенко, Василя Соколенка, Володимира Глущенка. Одне з чільних місць в його творчості займає писанкарство. 30 років присвятив себе петриківському розпису на яєчній темпері. Художник працює у Львівській академії мистецтв на кафедрі художнього текстилю.

Працює в галузях: гладкий гобелен, ремізне ткацтво, гарячий батік, вільний розпис на тканині, друк на тканині, контактне фарбування тканин, медіум-принт. Займається розписом порцеляни та писанкарством. Колекціонує народний одяг Середньої Наддніпрянщини.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору