Підполковник Олексій Яременко: «На нашій території росія фактично воює з цивілізацією» + ФОТО
Поділитися в
Копіювати посилання

«Повернувся з АТО і в мене відмовили руки. Це психологічна травма, тіло перестало слухатись… Пролежав місяць в госпіталі. Там таких, як я дуже багато. Молоді хлопці. Захотілось їх підтримати. Тому в місті Ромни, куди переїхав, відкрив реабілітаційний центр — спільний проєкт з колишніми військовими, місцевою владою та бізнесменами, які допомогли закупити обладнання», — підолковник Олександр Яременко розповідає про своє неординарне життя без пафосу, напівпошепки. Наче читає чужу біографію з книги.
Домовитись з ним про інтерв’ю було справжнім квестом: «У армії треба воювати, а не говорити»! Але, зрештою, погодившись, відкладає справи: «Запитуйте».
Олексій Олексійович фаховий військовий, у 2002 році закінчив інститут артилерії імені Богдана Хмельницького. Потрапив у 28 Окрему механізовану бригаду. Служив у Одесі. А коли в 2006-му пішов в запас — відкрив власний бізнес: невеликий магазин-ресторан. В 2015 балотувався в депутати селищної ради: «Просто хотілось нарешті зробити в селі, де жив, дороги, дитячі майданчики. Для перемоги не вистачило одного голосу. Батько не сходив проголосувати», — напівжартома виправдовується Олексій.
«Переїхав у райцентр — місто Ромни. Окрім реабілітаційного центру відкрили з дружиною маленький спортзал. Зібрали дитячий танцювальний ансамбль «Енергія», це майже 60 діток. Для малечі, чиї батьки воювали в АТО, — безплатно. Для інших плата символічна, — пояснює військовий. — Люди оцінили, обрали депутатом Роменської районної ради. Але почалось повномасштабне вторгнення. Знову пішов воювати».
Цікавлюсь, як вдається поєднати в собі військового підприємця й політика? Але Олексій Яременко наче чекає на це запитання: «Зараз вам поясню», — і впевнено вибудовує логічний ланцюжок.
«Був у Німеччині — це країна з найпотужнішою економікою в ЄС. Там майже немає сміття на вулицях. Чому? Тому, що німці кидають його в урни. Так їх виховують ще з дитсадка. Для цього потрібні гарні вихователі, гуртки, спортзали, та зрештою й урни теж. На все це треба гроші. А гроші в бюджеті ОТГ будуть, якщо буде бізнес. Його розвитком мають опікуватись місцеві політики. Сильний бізнес це ще й робочі місця, забезпечені люди, а отже — сильна країна. А на сильну країну ніхто не нападе. От коло і замкнулось», — на одному диханні, видає Олексій.
«У відкритий спортзал крім дітей ми пустили і юнаків з дівчатами, — продовжує Олексій Яременко, — Ми не беремо з них грошей, але регулярно залучаємо на суботники. Всі ремонтують приміщення, прибирають. У нас фактично така місцева соціальна установа. Хлопці не лише качають м’язи — спорт це й моральне виховання, прекрасна альтернатива цигаркам і алкоголю. У місті стало менше злочинів. А ще я бачу, як хлопці в спортзалі задивляються на спортивних дівчат, а ті на здорових хлопців. Це теж виховання нового покоління».
Запитую, що на думку Пана підполковника необхідно, щоби швидше перемогти: «А от тут треба, щоб уся політика відійшла на другий план. Зараз на війні багато хто піариться».
«Війна росії проти України почалась навіть не в 2014, а тоді коли ми від’єднались. Вже тоді росія розробляла план нашого захоплення. Подивіться, скільки часу вони зомбували своїх людей — розказували що хохли їдять росіян. Навіть у мене є родичка яка дзвонила і бідкалась, щоб ми не з’їли її маму москвичку. Кажу, у нас є що їсти, ми ж самі їй продукти передаємо! Це ж треба вірити в таку маячню? На нашій території росія фактично воює з цивілізацією. Це війна світоглядів»!
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: