Підприємця Роменського ринку оштрафували за продукцію без маркування

Бізнес 15:29, 11.06.2021
 Поділитися

Поділитися в

Спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Сумській області на підставі інформації одержаної від лабораторії ветсанекспертизи на Роменському ринку, проведено позапланову перевірку фізичної особи-підприємця, який здійснює реалізацію м’ясопродуктів в м. Ромни.

За результатами заходу було виявлено, що в магазині реалізуються харчові продукти тваринного походження, виготовлені на потужності, що не має експлуатаційного дозволу, а саме: окороки курячі та сало свиняче гарячого копчення. На момент перевірки на зазначені продукти супровідні документи були відсутні, інформація про походження, виготовлення, термін придатності не визначений, вся наявна в магазині продукція пропонувалася до реалізації без зазначення назви та не мала взагалі ніякого маркування, окрім цінників.

За результатами перевірки спеціалістами Головного управління був складений акт та протокол. На підставі складеного протоколу та матеріалів перевірки до оператора ринку був застосований штраф в розмірі 14 169 грн.

Суб’єкт господарювання з виявленими порушеннями не погодився та оскаржив постанову про застосування штрафних санкцій в судовому порядку. Рішенням Сумського окружного адміністративного суду в задоволенні його вимог було відмовлено. Не погодившись з зазначеним рішенням, суб’єкт господарювання подав на нього апеляційну скаргу.

За результатами перегляду справи, Другий апеляційний адміністративний суд дійшов висновку, що перевірка проведена законно, а виявлені обставини правильно кваліфіковані, як порушення оператором ринку вимог ст. 5, 6 Закону України «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів», п. 3 ч. 2 ст. 37 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів». Відтак, постановою Другого апеляційного адміністративного суду застосування штрафу було визнано законним та обґрунтованим.

Головне управління звертає увагу операторів ринку, що відповідно до п. 22 ч. 1 ст. 65 Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров`я та благополуччя тварин» реалізація харчових продуктів, кормів, побічних продуктів тваринного походження, продуктів оброблення, переробки побічних продуктів тваринного походження, біологічних продуктів, репродуктивного матеріалу або ветеринарних препаратів, маркування яких не відповідає законодавству, якщо це не створює загрози для життя та/або здоров’я людини або тварини, – тягне за собою накладення штрафу на юридичних осіб у розмірі п’яти мінімальних заробітних плат, на фізичних осіб – підприємців – у розмірі трьох мінімальних заробітних плат.

Сумські дебати

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору