Поліція Сумщини радить водіям зважати на погодні умови та обережно керувати автотранспортом

Дороги, Поліція 11:42, 17.11.2022
 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні в Сумах та області випав перший сніг. Налипання мокрого снігу на дорожньому покритті веде до збільшення дорожньо-транспортних пригод, бо водії часто до різкої зміни погоди просто не готові через банальну недбалість. Поліція Сумщини радить автомобілістам врахувати ці обставини, обережно керувати транспортом, аби не спричиняти зіткнень з іншими транспортними засобами та пішоходами.

Перш за все перелаштуйте манеру їзди на слизькій чи мокрій дорозі. Не рушайте з місця занадто швидко. Розганятися треба плавно, перед поворотами знижувати швидкість до мінімальної. І навіть на більш-менш вільних від снігу ділянках треба забути про перевищення швидкості – рухатися як мінімум у рамках Правил дорожнього руху.

Гальмуйте плавніше. У перші дні зими варто частіше гальмувати. Тобто періодично перевіряти, як знижуватиметься швидкість автомобіля на такому покритті, якщо доведеться екстрено зупинятися. Пам’ятайте, тонка крижана плівка на мокрому асфальті надзвичайно небезпечна, машину на швидкості може понести.

Пам’ятайте про ті ділянки покриття, які стають взимку більш слизькими, ніж вся дорога: будь-які місця на дорозі, де автомобілі часто гальмують та розганяються, накочуючи лід. Це ділянки перед стоп-лініями на перехрестях, перед пішохідними переходами та зупинками громадського транспорту, тощо; на мостах, естакадах, шляхопроводах, які продуваються холодним повітрям знизу або сильно піднесені над землею, а тому замерзають першими; перед поворотами, де автомобілі часто пригальмовують, та на підйомах, де шліфують лід під час пробуксовування.

Не полінуйтеся перед виїздом почистити автомобіль, засипаний снігом. Забезпечте собі хороший огляд. В омивач треба заздалегідь залити відповідну рідину та перевірити роботу склоочисника. Слідкуйте, щоб вікна вашої автівки не замерзали, або не запотівали.

У зв’язку з швидкими сутінками, багаточасовою темрявою і не освітленістю автодоріг під час війни, радимо водіям враховувати ці чинники, їхати обережно, і обов’язково до мінімуму знижувати швидкість під час під’їзду до пішохідних переходів і перехресть.

Відділ комунікації поліції Сумської області

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору