Попри виклики погоди та повномасштабної війни, підприємство МХП-Урожайна країна розпочало весняну посівну кампанію + ФОТО

 Поділитися

Поділитися в

Цього року на підприємстві планується засіяти: 26 тисяч га ярих культур, з них 11 тисяч га кукурудзи на зерно, 7 тисяч га соняшника, 6,5 тисяч га сої, 1 тисячу га гірчиці та 500 га гречки. Зважаючи на військові дії та відповідні ризики під паром залишиться 1,4 тисячі га земель, що межують з країною агресором. Крім того, 3,3 тисячі га посівної площі зайнято під озимою пшеницею та 1,4 тисяч га під озимим ріпаком.

У ході процесу посівної компанії вже залучено 15 сівалок.

«Підготовка до посівної тривала кілька місяців. Закупили насіння, добрива, засоби захисту рослин, підготували техніку. І як тільки погодні умови дозволили, то відразу виїхали в поле. Продовжуємо активне впровадження технологій точного землеробства, починаючи з підготовки ґрунту і закінчуючи збиранням врожаю. Вже впроваджено один з найважливіших елементів точного землеробства – диференційований посів та диференційоване внесення мінеральних добрив виключно на тих ділянках поля і в обсягах, яких вони дійсно потребують. Що стосується посівної компанії, зараз тестуємо додаткові елементи обладнання від Precision Planting (Furrow Force – двоступеневе закриття посівного ложе, Smart Depth – система контролю глибини висіву, Reveal – очисник ряду з автоматичним пневматичним притиском). Так якість виконання посівних робіт стає відома задовго до появи сходів, з’являється можливість для оперативного прийняття рішення, внесення коректив під час виконання робіт, додатково контролюється робота механізаторів, – чи витримує він швидкісний режим, чи правильно налаштував техніку? З цього року маємо доступ до використання метеомоніторингу від Geosys, аналітику погоди, що дає можливість правильно планувати наступні дії», – розповідає Сергій Чубенко, директор з виробництва підприємства.

 

«Нині робота в полі набирає обертів. Враховуючи ситуацію в країні, наше головне завдання – продовольча безпека та підтримка економіки країни. Тож всі наші зусилля та щоденна робота направлені на виконання цієї задачі. Підвищує продуктивність роботи сучасна техніка та обладнання, яке застосовується в господарстві», – зазначає Андрій Рибалко, директор «МХП-Урожайна країна».

Загалом в компанії МХП планують засіяти практично усі наявні площі – 352,5 тис. га у 12 областях України. З них зерновими та олійними культурами – 255,5 тис. га. Решта площ – нішеві та технічні культури. Порівняно з минулим роком у портфоліо МХП зменшили площі посіву зернової групи та збільшили площі олійних культур.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору