Повістки, повідомлення та виклики до суду відтепер відправлятимуть через «Viber»

Армія, Війна 15:00, 8.02.2023
 Поділитися

Поділитися в

Відповідний наказ 23 січня 2023 року оприлюднила Державна судова адміністрація України, яким затвердила порядок інформування учасників судового процесу про етапи розгляду справ в суді в електронній формі.

Даний месенджер, аналогічно SMS-повідомленням, забезпечуватиме доставку текстових повідомлень на номери мобільних телефонів учасників справи. Як зазначає ДСА України,  така процедура цілком відповідає нормам процесуального законодавства в частині можливості повідомлення учасників судового процесу через інші засоби зв’язку (зокрема мобільного), які забезпечують фіксацію повідомлення або виклику.

Згідно з порядком, повістки за заявою учасника судового процесу першочергово надсилатимуться на месенджер. Якщо мобільний телефон не «прив’язаний» до месенджера, повістки, як і раніше, надходитимуть у формі SMS-повідомлень. Дані, які підтверджуватимуть надсилання та доставку таких повідомлень на Viber, будуть надходити та зберігатися в автоматизованій системі документообігу суду (із запобіганням їх видалення чи коригування).

Форма заяви надається учаснику судового процесу в суді або самостійно завантажується ним з офіційної сторінки суду, розміщеної на офіційному веб-порталі судової влади України. Така заява підписується власноруч або кваліфікованим електронним підписом учасника судового процесу та подається до суду. Проте, суд може не задовольнити відповідну заяву, якщо буде встановлено, що в учасника судового процесу зареєстрована офіційна електронна адреса.

Крім того, у разі подальшого розгляду судової справи судом апеляційної чи касаційної інстанцій, судовий виклик надсилається цими судами на зазначений у заяві номер мобільного телефону учасника. У випадку зміни номеру мобільного телефона учасника судового процесу, або за наявності інших обставин, які перешкоджають (перешкоджатимуть) отриманню ним судових викликів, учасник судового процесу повинен невідкладно подати до суду відповідну інформацію.

З метою економії коштів державного бюджету, при формуванні та надсиланні тексту у форматі SMS-повідомлення може використовуватись транслітерація українського алфавіту латиницею за правилами, встановленими постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 2010 року № 55 «Про впорядкування транслітерації українського алфавіту латиницею».

Наразі, державним підприємством «Інформаційні судові системи» завершуються розробка сервісу щодо автоматичного надсилання судами повісток на один із найпоширеніших месенджерів – Viber. Впровадити сервіс заплановано не пізніше 10.02.2023.

Більш детальніше ознайомитися з Порядком надсилання судових повісток, повідомлень і викликів учасникам судового процесу в електронні формі можна за посиланням.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору