Представили проєкт будівництва заводу з переробки відходів на Роменщині: який з цього зиск громаді?

 Поділитися

Поділитися в

Вчора, на сесії Роменської міської ради, відбулося знайомство з проєктом будівництва заводу з переробки відходів на території Роменської громади. За словами заступника директора ТОВ «Німецько-Українське Підприємство Браун Індастріал Технолоджі» В’ячеслава Авраменка, їхня пропозиція передбачає використання перевірених німецьких технологій. Фірма має вже понад 20 років досвіду роботи в сфері альтернативної енергетики та понад 200 реалізованих проєктів.

Завод, який пропонують будувати на Роменщині, зможе переробляти всі види відходів громади. Частка коштів з бюджету Роменської громади – 30%, це близько 60 млн грн., а річний дохід – близько 15 млн. грн. Окупність проєкту 4 роки. Земля, на якій побудують завод, буде в оренді, від якої теж до бюджету надходитимуть кошти. За словами представників проєкту заводу, спільна управляюча компанія буде зареєстрована в Ромнах, тому значна частина податків також поповнить місцевий бюджет.

Технологія цього комплексу розроблялася Німеччиною для внутрішнього енергетичного ринку з урахуванням дотримання усіх максимально жорстких екологічних норм. У стічних водах заводу без доочищення можна розводити рибу, а в повітрі не буде відчуватися сторонніх запахів.

Базове підприємство такого типу успішно діє в м.Бад-Кестріц (Німеччина), там пройде навчання весь персонал заводу, який набиратимуть з місцевих жителів.

Що може переробляти завод?

Це харчові та кулінарні відходи, що утворюються в домоволодіннях, на підприємствах громадського харчування, роздрібної торгівлі та переробки харчових продуктів; папір (газети, журнали, пакувальні матеріали), деревина, текстиль, шкіра; активний мул очисних споруд побутових і промислових стічних вод; садові й паркові відходи (опале листя, суха або скошена трава, стовбури, коріння і пні старих дерев, старі чагарники, насіння, шишки, хвоя, дерен, знятий у процесі ландшафтних робіт); с/г відходи рослинництва і тваринництва (стебла, листя, коріння і лушпиння, гній худоби, свиней, коней, послід пташиний, інше); відходи лісової й деревообробної промисловості.

Під час обговорення проєкту з депутатами з’ясувалася, що потужність заводу така, що можливо навіть відходів з усієї Роменської громади не вистачатиме для повної загрузки.

Як будуть збирати відходи

Для збирання відходів будуть закуплені відповідні контейнери для встановлення на території громади і техніка (цистерни й сміттєвози) для збору й транспортування відходів на сортувальну лінію заводу.

Структура заводу з переробки відходів і що він вироблятиме

Завод складається з трьох цехів: комплекс з приймання, сортування і підготовки відходів, що розкладаються; біогазової електричної станції; цех з виробництва органічних добрив.

Готовою продукцією заводу будуть: теплова енергія; електрична енергія; органічні добрива; вторинна сировина.

Біологічна частина відходів йде на переробку (біомаса дезінфікується, щоб запобігти можливим виникненням патогенів), а відсортоване скло й метал відправляються на вторинну переробку.

Тверді рештки (будівельне сміття, бетон, цегла, гравій) подрібнюються й можуть використовуватися, як підсипка при ремонтуванні дорожнього покриття.

Пластик і поліетилен відбирається, подрібнюється, пресується й у такому вигляді в контейнерах чекає на періодичну подальшу переробку на окремий вид палива, який готова купувати німецька сторона.

Утворені у визначених приміщеннях запахи очищаються хімічним, а далі біологічним способом. Комплекс має три установки біофільтрації.

Залишок бродіння з біогазової установки через ультрафільтрацію й вакуумний випаровувач набуває вигляду концентрату твердого органічного добрива.

На заводі також буде встановлена лінія для миття контейнерів.

Запроваджена термічна дезінфекція біомаси.

Технічні характеристики

Потреба у біомасі – 26,5 т на добу; встановлена електрична потужність 1,5 МВт на годину; побічна теплова потужність 1,72 Гкал на годину (можна поряд створити тепличне господарство або риборозвідник); річне виробництво органічних добрив 4016 т.

У результаті обговорень на сесії, вирішили створити робочу групу у складі профільних працівників, представників депутатських фракцій та громадськості для вивчення цієї інвестиційної пропозиції. Також зазначили, що питання можливого будівництва заводу з переробки сміття буде винесене на громадські обговорення.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору