Приміщення колишньої музшколи, на яке безоплатно претендувала Воскресенська церква, виставлять на аукціон

 Поділитися

Поділитися в

19 вересня громада Вознесенської церкви звернулася до Роменської міської ради, щодо передачі у безоплатне користування церкви колишню музичну школу по вул. Соборній, 27 та земельну ділянку. А на передостанній сесії якраз депутати розглядали питання про оголошення аукціону саме на цей об’єкт строком на 4 роки 11 місяців з щомісячною орендою 4 660 грн 00 коп. Тому священик Іван Йосипович прийшов на сесії просити переглянути це рішення.

За його словами, експертиза встановила, що це приміщення належить до храмового комплексу Вознесенської церкви та дзвіниці, що розташовані по вул. Соборна, 25. Також він говорить, що кілька років тому міська влада ввела його в оману у питаннях оренди, тому церковна громада подаватиме до суду: «Ось у мене відповідь за 20 число, а це вже хтось справив на 26… Я знав, що буде відповідь негативна… Знаючи, що міська влада передаватиме цю будівлю в оренду, обдуривши мене, коли мені хотіли передати в оренду, сказали, що опалення неможливо відключити. Ми тоді не взяли в оренду цю будівлю, тому що оплата за опалення 24-25 тисяч в місяць. Церква, звісно, таких грошей не має. Але, як виявилося, пташка принесла на хвості, що там стоїть тепловий лічильник і будівля дана 2021-22 року не отоплялася, була вимкнена. Тому ми подаємо позов до суду, щоб вирішити дане питання».

Як зазначив секретар міської ради В’ячеслав Губарь, на жодній комісії не було сказано, що є звернення Вознесенської громади з приводу конфлікту щодо цієї будівлі.

Голова Роменської міської ради Олег Стогній прокоментував так: «Або наше приміщення буде стояти і опалюватись і за нього платитиме наше комунальне підприємство. Або ми виставляємо його на аукціон, де приймає участь будь-хто. Бере його в оренду, приводить зовні його в естетичний вигляд. І будівля буде жити. Повторюю – на аукціон».

«Ми б давно його взяли в оренду. Просто Ви мене по-простому «кинули» і церкву», – відповів Іван Йосипович.

Також священик розповів, що у цьому приміщення хотіли б зробити притулок для безхатьків, воскресну школу для дітей і дорослих та бібліотеку.

«Ми хотіли зробити там те, що роками не робила міська влада. Притулок для безхатьків: щоб можна було їх напоїти хоча б чаєм та дати миску супу чи борщу», – говорить він.

Як зазначив депутат Дмитро Менько, законного механізму для передачі некультової споруди з комунальної власності у власність церкви – не має. Тому – залишається тільки оренда. Та, як з’ясувалося, умови на аукціон такі, що церква не зможе взяти в ньому участь, бо прописані під орендаря, який зацікавився цим приміщенням.

«Іван Йосипович просто хоче це приміщення на халяву…», – додав Олег Стогній.

Та священик все таки сказав, що церква теж хотіла б взяти участь в аукціоні і взяти це приміщення в оренду.

У результаті – змінили умови оренди на “загальні” і приміщення колишньої музичної школи «піде» на аукціон, де всі бажаючі зможуть взяти участь.

 

 

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору