Роменська школа №11 готується підписати угоду з латвійським технікумом + ФОТО

Освіта 11:27, 1.05.2021
 Поділитися

Поділитися в

Роменська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів #11 готується до підписання Угоди про міжнародне співробітництво з Ризьким державним технічним технікумом (Латвійська Республіка).

Проєкт здійснюється за підтримки Посольства Латвії в Україні. А саме за сприяння Надзвичайного та Повноважного Посла Латвійської Республіки в Україні Юріса Пойканса. 

«Ідея про співпрацю виникла під час візиту Юріса Пойканса до Ромнів. Пана посла зацікавив той факт, що ще майже 150 років тому, між латвійським містом Лібава та містом Ромни була прокладена Лібаво-Роменська залізниця. А початок історії Роменської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 нерозривно пов’язаний з історією залізниці на Роменщині. Так 4 липня 1874 року було відкрито рух по Лібаво-Роменській залізниці. Спочатку вона називалась «Ландваро-Роменською», бо з’єднувала Ромни з містом Мітава. У 1877р. залізниця була продовжена до портового міста Лібава на Балтійському морі, тепер – місто Лієпая (Республіка Латвія). Згодом з метою підготовки значної кількості кваліфікованих робітників поступово виник задум готувати їх безпосередньо на місці. Тому було прийнято рішення про відкриття в Ромнах залізничного училища. З моменту виникнення училище входило до відання відділу освітніх закладів управління Лібаво-Роменської залізниці. До 1961 року Роменська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №11 мала назву Роменська залізнична школа №34»,пише в соцмережі директор Роменської школи №11 Вікторія Зеленська.

Підписання зазначеної міжнародної угоди між українською загальноосвітньою школою та латвійським технікумом сприятиме розвитку інноваційного європейського освітнього простору в Україні, а також спільній участі навчальних закладів у процесі підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

Адміністрація закладів планує здійснювати освітній обмін та спільні онлайн-заходи за участю латвійських педагогів та студентів з українськими вчителями та учнями.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору