Роменська ЦРЛ увійшла в шестірку кластерних лікарень Сумщини

Громада, Медицина 14:00, 21.07.2022
 Поділитися

Поділитися в

Верховна Рада України схвалила Закон, що дозволяє Міністерству охорони здоров’я запустити інфраструктурну частину реформи охорони здоров’я (№ 6306). Метою є формування спроможної госпітальної мережі лікарень, здатних  надавати безпечну медичну допомогу пацієнтам, базуючись на потребах населення.

Принципами:

  • Доступність, безпека та якість медичної допомоги;
  • Децентралізація менш складних медичних послуг (ПМД, лікарні, громад) та концентрації спеціалізованої медичної допомоги;
  • Диференціація послуг в залежності від складності випадків і управління ризиками.

Відповідно до нового підходу, мережа закладів охорони здоров’я в області, об’єднана в один госпітальний округ, буде додатково поділена на госпітальні кластери, з урахуванням:

  • меж адміністративно-територіальних одиниць;
  • географічних особливостей регіону та стану автомобільних доріг;
  • поточних і прогнозованих демографічних показників чисельності населення, структури захворюваності і смертності;
  • оптимальних клінічних маршрутів пацієнтів задля своєчасного доступу до медичної та реабілітаційної допомоги, що ґрунтується на принципах доказової медицини;
  • навантаження на медичних працівників та фахівців із реабілітації.

Зі слів Міністра охорони здоров’я В.Ляшко: «Новий підхід також передбачає, що медичні заклади будуть забезпечуватися обладнанням, відповідно до свого рівня в госпітальному окрузі. Ми нівелюємо застарілий поділ лікарень  на міські, районні та обласні, які часто мали задубльовані функції».

Згідно з видами медичної допомоги, яка надається в закладах охорони здоров’я госпітального кластера, мережа закладів охорони здоров’я буде поділена на надкластерні, кластерні та загальні лікарні.  Кластерний заклад ОЗ- це опорний  багатопрофільний  лікувальний заклад, спроможний забезпечити  в межах  госпітального кластеру  потребу  населення  в медичній допомозі  при найбільш поширених хворобах і станах за напрямками стаціонарної допомоги.

До складу госпітальних кластерів  ввійшла і  ЦРЛ.

Адміністрація Комунального некомерційного підприємства «Роменська центральна районна лікарня» Роменської міської ради заключила договори з НСЗУ по 22 пакетам медичних послуг, що дало можливість лікарні бути конкурентоспроможною на ринку медичних послуг.

За повідомленням сайту Роменської міської ради

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору