Роменські полісмени нагадали про дотримання карантину і можливі штрафи

COVID-19, Безпека, Поліція 14:04, 14.10.2021
 Поділитися

Поділитися в

У Роменському міськрайонному відділі поліції розповіли, як працюють у карантин та про що мають пам’ятати громадяни.

Щодобово у Роменському районі працює п’ять нарядів поліції. Це чотири групи реагування патрульної поліції та група управління поліції охорони. Окрім цього, щодня працює три слідчо-оперативні групи. Також додатково створено п’ять мобільних груп, які складаються з поліцейських, членів громадських формувань, представників Держпродспоживслужби та представників органів місцевого самоврядування.

«Працівники мобільних груп контролюють поведінку та дотримання правил карантину тих людей, які повернулися з-за кордону. Здійснюють перевірки громадян та суб’єктів господарювання, щодо безумовного дотримання ними встановлених карантинних обмежень», – розповів Сергій Близнюк, начальник сектору превенції Роменського районного відділу поліції.

Нагадаємо, що за порушення карантинних правил закон передбачає, як адміністративну так і кримінальну відповідальність.

Це штраф на громадян від 17 000 до 34 000 гривень , а на посадових осіб – від 34 000 до 170 000 гривень.

А відповідно частини 2 даної статті, якщо людина перебуваєте в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, передбачено покарання у вигляді накладення штрафу від 170 до 255 гривень.

Також є й кримінальна відповідальність за порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням. Якщо простими словами, то це відповідальність за умисні дії, зараження, або дії, які призвели до цього. Так, це карається статтею 325 Кримінального кодексу України, яка передбачає покарання у вигляді штрафу від 17 до 51 тисячі гривень, або позбавлені волі від п’яти до восьми років, якщо це спричинило смерть.

Роменські полісмени закликають без нагальної потреби не виходити на вулицю. А дітям, у яких є батьки похилого віку, подбати про їхнє забезпечення продуктами, аби вони менше контактували з іншими людьми у місцях масового скупчення.

Нагадаємо, що карантин в Україні встановлено ще з 19 грудня 2020 року і поки що до 31 грудня цього року.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору