Роменський будівельний добробат відбудовує населені пункти, які постраждали внаслідок бойових дій + ФОТО

 Поділитися

Поділитися в

Роменський будівельний добробат був сформований наприкінці квітня і підпорядковується такій же волонтерській організації м. Київ. Перший виїзд його учасники здійснили до Охтирки, яка дуже постраджала від ворожих окупантів. А далі були Ворожба, Тростянець, Боромля. Активіст, організатор будівельного добробату Вадимом розповів, чим займається цей волонтерський рух, де вже побували та куди планують поїхати на допомогу, а також хто їм допомагає і як стати учасником добробату, пише Тандем-прес.

Чисельність “добробатівців” з нашої громади змінюється, але, як то кажуть, кістяк — постійних учасників – близько 15. Інколи буває 25-30 людей. Це виключно волонтерський рух, усі роботи виконуються на добровільних, безоплатних засадах; своїми матеріалами шляхом залучення інвесторів та благодійників.

Дуже у цьому питанні допомагає і влада, наголошує Вадим. Автобус і пальне забезпечує Роменська міська рада, а інвентар для роботи та харчування — міські та селищні ради тих населених пунктів, до яких приїздять на допомогу волонтери добровільчого будівельного батальйону. Крім того, постійно підтримує та допомагає ТОВ “МХП-Урожайна країна”.

Першим містом, куди вирушили наші волонтери, була Охтирка. Там роменці працювали разом із сумськими колегами. Потім на прохання мешканців, будинки яких постраждали від ворожих ударів, були здійснені поїздки до Ворожби, Тростянця, Боромлі. Загалом близько двох поїздок на тиждень. Здебільшого вони одноденні, але в залежності від складності робіт “добробатівці” можуть залишитися й на кілька днів.

Хочемо наголосити, що робота дуже складна фізично, але не менш тяжка морально. Адже за кожним зруйнованим помешканням — скалічені людські долі, смерті та відчай. Тож кожен учасник будівельного добробату стає ще й психологом.

Наступного тижня роменський будівельний добробат планує вирушити на Чернігівщину, у с. Киїнка.

“До нас звернулася жінка. Її чоловік загинув під обстрілами, зять тяжко поранений. Родині, у якій ще й чотиримісячна дитина, виділили тимчасове житло, адже від їхнього помешкання майже нічого не залишилося. Тож саме аби розібрати його залишики, жінка й звернулася до роменських волонтерів”, – розповів Вадим.

Стати волонтером добровільчого будівельного батальйону дуже просто. Для цього потрібно мати лише бажання. Для усіх охочих створено телеграм канал роменського добробату: https://t.me/DobrobatRomny. Також можна звертатися за телефоном 0-67 5455756 — Вадим.

Тож, шановні жителі Роменщини, долучайтеся до важливої справи. Адже цей волонтерський рух — про підтримку одне одного, наші зруйновані населені пункти — це спільний біль.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору