Роменський суд скасував наказ про відсторонення нещепленої вчительки

 Поділитися

Поділитися в

У Роменському міжрайонному суді слухали справу вчительки Роменської ЗОШ №2 Ганни Поліщук: про визнання незаконним наказу про її відсторонення від роботи. Відповідачем у справі є директорка Роменської ЗОШ №2 Олена Юракова.

Вчителька просить визнати незаконним та скасувати наказ про відсторонення від роботи; поновити її на роботі; стягнути з відповідача суму середнього заробітку за час вимушеного прогулу ( з 08.11.2021 р.) до дня поновлення на роботі.

Свій позов вчителька  мотивує тим, що 03.11.2021 р. відповідач повідомив її про обов’язкове профілактичне щеплення проти COVID-19 і до 08.11.2021 р. необхідно було  надати документ про вакцинацію, або документ про заборону на вакцинацію і у разі ненадання вказаних документів буде здійснено  відсторонення від роботи без збереження заробітної плати.

05.11.2021 р. відповідачем було вручено наказ про відсторонення  позивачки ( вчителя) від роботи  з 08.11.2021 р. на час відсутності щеплення від COVID-19 без збереження заробітної плати.

Позивач вважає що наказ про відсторонення  є незаконним оскільки порушує її право на працю.

На питання судді, чому вчителька не продовжила викладати свій предмет дистанційно, якщо вважала наказ незаконним, Ганна Поліщук відповіла, що її групу передали іншому вчителю. Своєю чергою, на питання чому вирішили відстороняти від роботи, якщо навчання все одно дистанційне, директорка сказала, що у постанові Кабміну про форму навчання не йдеться. Також, представники школи говорять, якщо не відсторонити невакцинованого працівника – штраф директору до 170 тис. грн., повідомляє Суспільне Новини.

Після нарадчої кімнати, суд задовольнив позов частково: скасували наказ про відсторонення. Однак прохання про відшкодування грошей, які вчителька втратила за час, протягом якого не працювала – не задовольнили.

Рішення суду набирає сили через 30 днів, 6 січня. Протягом цього часу сторни можуть оскаржити його.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору