«Санта Марію», що руйнується, віддадуть рятувальникам або ж під бізнес

 Поділитися

Поділитися в

Під кінець минулої сесії до голови Роменської міської ради Олега Стогнія звернувся депутат Євген Лузан щодо будівлі так званої «Санта Марії». Він повідомив, що роменська молодь влаштовує у храмі вечірки, розпалюючи там багаття.

Тому депутат пропонує «наглухо закласти цеглою» або ж скористатися послугами охорони зі встановлення спеціальних датчиків на пульті. Це коштуватиме громаді близько 10-12 тисяч плюс 200-300 грн щомісяця за обслуговування та кілька тисяч на двері.

«Це все ж менше, ніж пожежа у всій будівлі», – вважає він.

Обрахунки зроблять. Та ще Олег Стогній відповів, що має надію, що керівництво Сергія Васильовича Біляєва (МЦШР ДСНС України в Сумській області) пристане на пропозицію щодо отримання цієї будівлі. Також додав, що була розмова з бізнесменом, який теж розглядає можливість купити або орендувати.

Також депутати говорили про можливість участі у державній програмі «Велика реставрація».

Що відомо про роменську “Санта Марію”?

Пост Ганса Огайо з соцмережі: «Роменчани з пам’ятю знають, що це будова на колишній вулиці Щучки, в якій розташовувався штаб 43 ракетної дивізії. Сама дивізія під час «карибської кризи» 1962 р. дислокувалася на Кубі (ось звідки «Санта-Марія») і її ракетні комплекси були направлені на США. Була собі така «холодна війна», яка ледве тоді не стала Третьою світовою…

А взагалі в цій величній споруді в свій час було і духовне училище, і військове…

Тепер ближче до нашого часу. Десь в 2007-08 роках депутати Роменської міськради прийняли рішення передати це приміщення на баланс судової адміністрації, з подальшим розташуванням в ньому Роменського міськрайсуду. Юристи і громада вже мріяли про палац Правосуддя… Але не так сталося, як гадалося! Відомі автору цього посту «підводні течії» змусили міського голову П.І. Помарана і депутатів переглянути своє ж рішення і повторно передати споруду на баланс Роменської ЦРЛ, бо адміністрація останньої привселюдно божилася і обіцяла, що облаштує в церковно-штабних приміщеннях дитячу поліклініку.

А далі роки йшли за роками. Виділялися і витрачалися з міського бюджету кошти на утримання споруди, робилися якісь ремонти. Ну а в цілому «кіт в «Санта -Марії» так і не валявся», дитяча поліклініка залишилася на папері, а потім заселилася в колишню залізничну поліклініку.

А суд? А Роменський суд досі так і розміщується в двох окремих приміщеннях. А що ж з нашим історичним і легендарним Будинком? А він як «летючий голландець». Він є нині на балансі УЖКГ і він реально щезає на очах, перетворюючись на смітник, бомжатню, наркопритон і пам’ятник безгосподарності, недолугим амбіціям і байдужості».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору