Що робити, якщо ваше житло зруйноване чи пошкоджене внаслідок воєнних дій?

Війна, Влада, Громада 16:16, 9.06.2022
 Поділитися

Поділитися в

Чинним законодавством наразі передбачено наступне:
▪️Власник зруйнованого майна звертається із заявою до органів місцевого самоврядування ( у разі відсутності – до військової адміністрації) з заявою про створення комісії з обстеження житла.
▪️Комісія складає акт обстеження, на підставі якого заявнику видається довідка про визнання особи постраждалою внаслідок надзвичайної ситуації, необхідна для отримання компенсації.
🏗Прошу органи місцевого самоврядування до складу комісій з обстеження включати фахівців з будівництва, щоби максимально точно фіксувати характер і обсяг пошкоджень, адже від цього напряму залежить розмір компенсації.

✅Також, щоб отримати відшкодування, заявку можна подати в застосунку «Дія»:
▪️Оберіть пункт «Пошкоджене майно».
▪️Заповніть форму, вказавши дані щодо пошкодженого об’єкта, контакті дані, прикріпивши фото та опис пошкоджень;
▪️Якщо інформація про об’єкт зберігається в Державному реєстрі речових прав, вона підтягнеться автоматично. У разі відсутності інформації про об’єкт в у реєстрі ви можете внести інформацію в ручному режимі.
▪️Після реєстрації повідомлення очікуйте на інформацію про початок процедури оцінки та компенсації.

🔸Щодо строку подачі заяви на компенсацію, то наразі законом встановлений строк – протягом всього військового стану та 90 днів після його закінчення.

🔸Сказати точно, яким буде розмір компенсації і коли її виплатять, поки що складно, адже найближчим часом очікуються зміни до законодавства.

🔸Зокрема, у першому читанні прийнято проєкт Закону про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації (№7198)

👆Проте подавати заяви, або готуватись до цього треба вже зараз, зосередивши основну увагу саме на фіксації стану майна.

За повідомленням Сумської ОВА

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору