Швейцарія виділила допомогу на підтримку господарств з виробництва молока на Сумщині

 Поділитися

Поділитися в

Швейцарія виділила CHF 2,5 млн (близько 100 млн грн) на підтримку господарств з виробництва молока у постраждалих від бойових дій регіонах – Чернігівській, Київській та Сумській областях.

Відповідний гуманітарний проект реалізується на запит Міністерства аграрної політики та продовольства України у взаємодії з Асоціацією виробників молока України (АПМ), міжнародним благодійним фондом #SaveUA та Державною службою України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів, повідомляється на сайті Мінагрополітики у середу.

Метою проекту є забезпечення продовольчої безпеки в регіонах шляхом покращення якості та безпеки молочних продуктів, що виробляються в країні, головним чином, контролю дотримання гігієни його виробництва. Зокрема, контроль за гігієною культури доїння тварин дозволить уникнути збоїв у подальшій переробці молока з одного боку та появи спалахів захворювань серед споживачів з іншого.

Міністерство уточнило, що до 1 серпня вже 232 молочні господарства підтвердили потребу в отриманні гуманітарної допомоги, з них 95 – з Чернігівської, 78 – з Київської, 59 – із Сумської області.

“За підтримки Швейцарії зацікавлені виробники молока в постраждалих областях отримають засоби для миття та дезінфекції доїльного обладнання, перед- та післядоїльної обробки вимені, серветки для гігієни вимені, рукавички, реактиви для виявлення прихованих форм маститів, дезінфектанти для тваринницьких приміщень тощо.” розмір їхньої квартальної потреби”, – зазначається в повідомленні Мінагрополітики.

За даними Мінагрополітики, до завершення проекту в листопаді 2022 року господарства, що підтримуються, зможуть значно покращити свій фінансовий стан завдяки відновленню ланцюгів постачання продукції. Також важливо, що закупівля товарів здійснюватиметься в українських постачальників, які діяли на ринку і до війни, що дасть їм можливість продовжувати надавати кошти гігієни та обслуговувати молочні господарства і надалі.

“На шляху відновлення здатності молочного сектору України важливо підтримати виробничі технології, побудовані на дотриманні високих стандартів гігієни для якісних та безпечних харчових продуктів”, – підсумувало відомство у повідомленні.

Як повідомлялося, у червні уряд Швейцарії заявив про намір провести консультації для більш ніж 100 молочних господарств із трьох вищевказаних областей. Уряд країни направив в Україну групу консультантів, які надали виробникам рекомендації щодо відновлення продуктивності поголів’я, контролю якості та безпеки сирого молока.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору