СOVID-щеплення без декларації: чи обов’язкова наявність угоди із сімейним лікарем?

COVID-19, Медицина 14:07, 1.06.2021
 Поділитися

Поділитися в

Начальник міськвідділу охорони здоров’я Олена Чумаченко під час апаратної наради в мерії повідомила, що майже 100% населення міста охоплене декларуванням з сімейними лікарями й наголосила, що для про проведення вакцинації проти COVID-19 у особи має бути електронна декларація.

“Не задеклароване населення вакцинації не підлягає, бо дані про щеплення вносяться в електронну систему охорони здоров’я і надалі у впровадженні електронних паспортів ця інформація буде використовуватися”, – повідомила посадовиця.

Проте, за інформацією Національної служби здоров’я України, опублікованою 20 травня, наявність декларації з сімейним лікарем не обов`якова.

“Відповідно до алгоритмів МОЗ, щоб вакцинуватися, потрібно внести дані людини в електронну систему охорони здоров’я. Тобто, якщо у вас вже підписана декларація із сімейним лікарем, відповідно і дані ваші вже є в системі. Якщо відсутня, то на вакцинацію з собою необхідно взяти паспорт та ідентифікаційний код і лікар внесе ваші дані до системи”, – пояснюють у міністерстві.

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко на брифінгу також наголошував, що відсутність декларації не є підставою для відмови в проведенні щеплення та закликав телефонувати на гарячу лінію або контакт-центр МОЗ України 0 800 60 20 19 у випадку відмови від проведення щеплення саме через відсутність декларації.

Щоб зробити щеплення, необхідно записатись у найближчому пункті щеплення. Знайти перелік пунктів щеплень можна на сайті vaccination.covid19.gov.ua, а також, зателефонувавши до контакт-центру Міністерства охорони здоров’я за номером 0 800 60 20 19.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору