Статистика Роменщини: від серцевих захворювань помирають більше, ніж від COVID-19

 Поділитися

Поділитися в

Хвороби системи кровообігу є головною причиною всіх смертей в Україні. У структурі загальної смертності населення України показник смертності від цих хвороб у 2020 році склав 66,3%, за 6 місяців 2021 року – 62,4%. Для порівняння, від COVID-19 у 2020 році померло 3,2%, а за 6 місяців 2021 року – 10,2% від усіх померлих в Україні, інформує сайт Роменської районної державної адміністрації.

Як повідомила начальник відділу освіти, культури, молоді, спорту та охорони здоров’я Роменської районної державної адміністрації Марина Сушко, лише за повідомленням Роменської центральної районної лікарні, Недригайлівської лікарні та Липоводолинської лікарні за 9 місяців 2021 року від хвороб системи кровообігу померло 1099 осіб.

Хвороби системи кровообігу є найбільш поширеною патологією у структурі загальної захворюваності населення України. У формуванні показника поширеності серцево-судинних хвороб провідну роль відіграють: гіпертонічна хвороба, ішемічна хвороба серця та цереброваскулярні хвороби.

Комунальне некомерційне підприємство «Роменська центральна районна лікарня» Роменської міської ради

За 9 місяців 2021року від хвороб системи кровообігу померло 723 особи, із них жителів села – 374. Питома вага померлих в загальній структурі смертності склала 66,1%, в т.ч. по місту 62,6%, по сільській місцевості 69,7%. Від гострого інфаркту міокарда всього померло 13 осіб, з них 5 – жителі села. В працездатному віці померло 2 хворих. Від інсультів всього померло 46 хворих, з них жителів села – 21.

За 9 місяців 2021 року в кардіологічному відділенні проліковано 539 хворих, з них жителів села 209.

Комунальне некомерційне підприємство «Недригайлівська лікарня» Недригайлівської селищної ради Сумської області

За 9 місяців 2021 року від хвороб системи кровообігу померло 230 осіб (62% від усіх померлих), у т.ч. 10 працездатних; ургентно госпіталізовано в обласні заклади 9 хворих, яким виконано коронарографію.

Комунальне некомерційне підприємство «Липоводолинська лікарня» Липоводолинської селищної ради Сумської області

Всього на території Липоводолинської та Синівської територіальних громад за 9 місяців 2021 року від хвороб системи кровообігу померло 146 хворих, в т.ч. осіб працездатного віку – 9, зокрема від ішемічної хвороби серця – 86 хворих (2 в працездатному віці), від гострого інфаркту міокарду – 2 хворих (1 в працездатному віці), від цереброваскулярних хвороб – 53 особи (2 особи в працездатному віці), в т.ч. від інсультів померло 6 хворих (4 в працездатному віці), від інших причин – 5 хворих. Вдома померло 130 осіб (89,1%).

Всього за 9 місяців 2021 року в терапевтичному відділенні проліковано 406 хворих із захворюваннями системи кровообігу, у т.ч. 206 осіб з ішемічною хворобою серця, 4 хворих на гострий інфаркт міокарду, 86 хворих на гіпертонічну хворобу, 77 хворих на цереброваскулярні захворювання, в т.ч. 21 випадок інсультів.

Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Роменської районної ради, Андріяшівської та Хмелівської сільських рад Роменського району Сумської області

Кількість хворих із захворюваннями системи кровообігу по КНП «ЦПМСД» Роменської районної ради, Андріяшівської та Хмелівської сільських рад за 9 місяців 2021 року становить 4834 осіб. Смертність від інсультів не зареєстровано. Смертність від інфаркту міокарду – 1 випадок.

Комунальне некомерційне підприємство «Липоводолинський центр первинної медико-санітарної допомоги» Липоводолинської селищної ради

За 10 місяців 2021 року на диспансерному обліку перебуває 6151 осіб з хворобами системи кровообігу. В структурі загальної смертності смертність від хвороб системи кровообігу складає 60,1 % (померло 146 осіб, в т.ч. 9 осіб пацездатного віку) при середньообласному 62,5 %; смертність в працездатному віці складає 86,4 на 100 тис. населення працездатного віку при середньообласному показнику 134,6.

«Для збереження свого життя, запобігання різних ускладнень вже існуючих хвороб серцево-судинної системи необхідно своєчасно звертатися до лікаря. Зазвичай пацієнти звертаються в стаціонарні медичні установи, коли серцево-судинні захворювання досягають стадії загострення або критичних ускладнень, а не на ранній стадії захворювання. Це позбавляє їх можливості зберегти своє здоров’я, – наголосила Марина Сушко. – 80% передчасних інфарктів та інсультів можна попередити за допомогою профілактики: здорового способу життя та своєчасного звернення до лікаря».

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору