Сумщина отримала ліки проти коронавірусу

COVID-19, Влада 16:07, 5.10.2021
 Поділитися

Поділитися в

Сумщина отримала гуманітарний вантаж із препаратами Bamlanivimab та Etesevimab, які будуть застосовувати при лікуванні коронавірусної інфекції. Ліки надійшли до країни завдяки «Благодійному фонду Євгена Пивоварова». Фонд придбав благодійний вантаж в Америці, привіз в Україну та розподілив по всім регіонам. 

Під егідою народних депутатів Анни Колісник та Михайла Ананченка на Сумщину доставили 16 ящиків вартістю понад 13 з половиною мільйонів гривень. Приймали вантаж депутати міського та обласного рівня: Микита Баня, Артем Кобзар, Єфрем Лазарев та Сергій Дмитренко у комунальному підприємстві Сумської обласної ради “Обласна дитяча клінічна лікарня”, адже у цьому закладі є великий холодильник та площа для забезпечення правильного зберігання препаратів.

Медичний директор вищевказаного медзакладу Оксана Сташко, яка також приймала гуманітарний вантаж, розповіла про необхідність цих ліків та про їхні показання.

«Так, це дійсно важливо. Моноклональні антитіла застосовуються для лікування дорослих хворих на ковід, але важливо те, що прийом цих препаратів повинен здійснюватися у перші п‘ять днів захворювання і лише для людей з легким та середнім ступенем захворюваності, а не для тяжкохворих. Цей препарат включили у протокол лікування хворих на ковід, який вийшов у вересні», – повідомила Оксана Сташко, медичний директор “Обласної дитячої клінічної лікарні”.

Також лікарка зазначила, що Bamlanivimab та Etesevimab вводяться пацієнтам одночасно внутрішньовенно. Вони створені за принципом моноклональних антитіл, які є замінником імунної відповіді і впливають безпосередньо на антиген – збудник вірусу. Таким чином препарати виконують функцію імунної захисної системи людського організму. Після цього фактично припиняється подальше розмноження вірусу і погіршення фізичного стану людини. До слова, препарати дозволено вживати і вагітним.

Вже з наступного тижня препарат отримають лікарні Сумської області. Усього препарат отримають 520 пацієнтів.

«Дякуємо фонду народного депутата Євгена Пивоварова, нардепам від Сумщини Михайлу Ананченеку та Анні Колісник. За їхнього сприяння цей препарат отримала Сумщина. Найближчим часом препарат буде розподілений по лікарнях області, які мають ковідні відділення», – зазначив Микита Баня, депутат Сумської обласної ради.

sumypost

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору