Сумщину відвідав міністр культури Олександр Ткаченко + ФОТО

Війна, Влада, Культура 11:08, 15.04.2022
 Поділитися

Поділитися в

Про це у своєму відеозверненні повідомив керівник Сумської ОВА Дмитро Живицький. За його словами, вчора разом із міністром вони відвідали Охтирку та Тростянець, які найбільше постраждали від російського вторгнення, та оглянули пошкоджені об’єкти культурної спадщини та заклади культури.

«Олександр Ткаченко відвідав наші музеї – як зруйновані, так і діючі, – розповів голова ОВА. – Відбулися важливі зустрічі та переговори. Нам приємно, що це вже четвертий міністр, який відвідав Сумщину після звільнення від орків. Ми домовилися, що спільно з державою по різним напрямкам будемо працювати над збереженням нашої історико-культурної спадщини, архівів та культурних цінностей. Разом усе відбудуємо: і краєзнавчий музей Охтирки, і зруйновані музеї Тростянця. Точно: зробимо все ще краще!»

За результататми візиту міністр культури та інформаційної політики на своїй сторінці у Телеграм-каналі опублікував пост про сильну і незламну Сумщину та перспективи відродження знищених окупантами об’єктів культури: «Після побаченого бере злість. Та цю злість ми направимо у вчинки, адже за дорученням Президента Володимира Зеленського, де це можливо, починаємо поновлювати зруйновані російськими окупантами міста.

У Сумах разом з Головою Сумської ОВА Дмитром Живицьким зустрівся з керівниками музейних закладів. Попри воєнний стан, попри усі ризики вони продовжують бути на передовій культурного фронту та щиро переживають за майбутні долі своїх музеїв. Є речі, з огляду на безпеку, які я написати не можу. Але працівники закладів культури тут захоплюють. Герої!

Тростянець та Охтирка постраждали найбільше (наприклад, у Тростянці зруйновано 20% житлових приміщень). Але ми маємо все фіксувати. По-перше, аби оцінити, що з аварійного стану зараз може бути поновлено. По-друге, для формування списку для майбутніх репарацій від російської федерації. На жаль, мушу констатувати не тільки пошкодження, а й руйнування. Дуже значні. Відступаючи з Тростянця, російські війська спалили пам’ятку архітектури національного значення – будинок управителя маєтками Кеніга. Зараз об’єкт потребує детальної експертизи на предмет можливості відновлення.

Пам’яткам архітектури національного значення «Круглий двір» та головному будинку садиби Кеніга, біля яких велись прямі бої, – на диво, завдали лише пошкоджень. Все це обов’язково відновимо.

Пошкоджено й історичну будівлю XIX ст Охтирського краєзнавчого музею. рашисти варварськи бомбили місто, не шкодуючи нікого та нічого. До речі, щодо долі музею – вже маю хороші новини: Почесний Консул Азербайджанської Республіки Афган Салманов висловив готовність азербайджанської сторони допомогти державі у відновленні об’єкту. Розпочнемо з розробки проєктно-кошторисної документації.

Вдячний Міським головам Тростянця Юрію Бова та Охтирки – Павлу Кузьменку 🇺🇦

Зараз, дорогою додому, ловлю себе на думці, що навчився розрізняти на звук дороги, якими їхали танки, а якими – ні. Нова реальність. Але у цій новій реальності я знаю точно, що ми переможемо і все буде Україна ✌️”.

Ваш шанс

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору