Сумщину виключили зі списку на отримання допомоги ВПО

 Поділитися

Поділитися в

До кінця квітня держава планує впорядкувати реєстрацію внутрішньо переміщених осіб (ВПО), та з травня розпочне верифікацію виплат.

Як повідомляє Департамент соціального захисту населення Сумської міської ради, Сумська область потрапила до списку тих регіонів України, внутрішньо переміщенні мешканці яких з травня не будуть отримувати допомогу на проживання внутрішньо переміщеним особам

Зміни в умовах отримання таких виплат набувають чинності з травня 2022 року. Відповідну постанову прийняв Кабінет Міністрів України чим вніс зміни у раніше прийняту постанову № 457 від 16.04.2022 року «Про підтримку окремих категорій населення, яке постраждало у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України» унесені зміни до Порядку надання допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам.

Починаючи з травня 2022 року, така допомога надається:
ВПО, які переміщені з територій територіальних громад, де ведуться бойові дії або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні);
ВПО, які не можуть повернутися до місця проживання у зв’язку із зруйнуванням чи пошкодженням майна, яке непридатне для проживання та які подали заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через Єдиний державний вебпортал електронних послуг.

До переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) з 1 травня 2022 року відносяться громади таких областей:
Донецька;
Запорізька;
Луганська;
Миколаївська;
Одеська;
Харківська;
Херсонська.

З переліку виключили такі області:
Волинська;
Дніпропетровська;
Житомирська;
Київська;
Сумська;
Чернігівська.

Наголошуємо, що внутрішньо переміщеним особам, які повертаються до свого основного місця проживання, такі виплати будуть припинені. Навіть якщо особи залишаються в місцях вимушеного переселення, а їх майно за основним місцем проживання не пошкоджено і населений пункт знаходиться не в зоні бойових дій, виплати для ВПО теж не перераховуватимуться.

Консультації надаються за телефоном 787-119.

СТС

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору