Сумський суд пояснив, чому призначив заставу меру, запідозреному в держзраді

Кримінал, Суд 08:56, 3.05.2022
 Поділитися

Поділитися в

Зарічний суд міста суми повідомив, чому передбачив можливість звільнення під заставу для міського голови Середино-Будської міської ради. Про це пишe видання “Судовий рeпортeр” з посиланням на на Фейсбук-сторінку суду.

«З урахуванням певних обставин справи, інформація про які не може бути повідомлена з метою уникнення розголошення даних досудового розслідування, позитивної репутації підозрюваного, а також в першу чергу з огляду на незадовільний стан його здоров’я, прийнявши до уваги тривалий час з початку військової агресії РФ відносно України, впродовж якої міський голова, маючи об’єктивну можливість залишити країну, продовжував виконувати покладені на нього обов’язки, судом постановлено рішення про часткове задоволення клопотання слідчого та про застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з визначенням розміру застави, що цілком відповідає вимогам ч. 6 ст. 176 та ч. 4 ст. 183 КПК України», — сказано у заяві.

У суді підкреслили, що 1 млн. 488 тис. 600 грн., є розміром застави вдвічі більшим, ніж передбачено нормою КПК України для злочину, у вчиненні якого підозрюється особа.

Крім того, на підозрюваного покладено ряд обов’язків, невиконання яких може мати наслідком звернення застави в дохід держави та застосування більш суворого запобіжного заходу.

Одним з обов’язків визначено носіння електронного засобу контролю та заборона залишення міста Суми без дозволу слідчого або прокурора, а не місця постійного проживання підозрюваного, про що помилково зазначалось в деяких ЗМІ та соціальних мережах.

Суд наголосив, що факт державної зради чим чиновником є предметом перевірки і наразі не є встановленим фактом та підлягає доведенню, а запобіжний захід не є мірою покарання за скоєне та спрямований лише на запобігання ризикам у справі.

У суді попросили утриматись представників громадськості від публічних, безпідставних погроз на адресу суду та судді, оскільки в умовах війни вказані дії можуть використовуватись ворогом як засіб пропаганди з метою дискредитації України.

Нагадаємо, що напередодні Сумська обласна прокуратура заявила про незгоду з таким запобіжний заходом. 2 травня прокуратура направила скаргу до апеляційного суду, наполягаючи на скасуванні можливості звільнення під заставу.

За версією слідства, чиновник допомагав російським військовим, зокрема передавав представникам Федеральній службі безпеки рф інформацію про переміщення Збройних Сил України та види їх озброєння.

Під час окупації посадовець нібито планував здати місто окупантам і з цією метою особисто надав наказ знищити інженерні споруди закритого пункту пропуску.

29 квітня 2022 року голову громади затримали за підозрою у державній зраді та незаконному переправленні осіб через державний кордон (ч. 2 ст. 111 та ч. 2 ст. 332 КК України).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору