У Роменській міські раді створили комісію з перейменування вулиць «російського» походження

 Поділитися

Поділитися в

У Роменській міські раді працює топонімічна комісія з перейменування вулиць, які походять від назв російських міст чи названі на честь російських і радянських культурних діячів. А також щодо визначення нових найменувань топонімів на території громади.

Перше засідання комісії відбулося ще 26 квітня 2022 року. На ньому розглянули листи від старост Виконавчого комітету Роменської міської ради, у яких йшлося про необхідність перейменувати вулиці, провулки, площі, бульвари по населених пунктах старостатів, а також м. Ромни.

Під час наради була внесена пропозиція проаналізувати дані по вулицях громади не лише з метою деколонізації та перейменування об’єктів топоніміки, названих іменами російських діячів, але й гідного пошанування українських військових, волонтерів, діячів культури, науки, спорту, громадських діячів тощо.

Голова дорадчої ради «Взаємодія» при міському голові Григорій Стрельченко акцентував увагу на необхідності прийняття аргументованих рішень, які б враховували інтереси як жителів міста, так і жителів сільської місцевості.

Після тижневої роботи членами даної комісії були надані відповідні пропозиції, розгляд яких відбувся на черговому засіданні. У результаті обговорення було сформовано та затверджено орієнтовний першочерговий перелік вулиць, провулків, площ, бульварів по громаді, які мають російське походження.

Після обговорень створили робочу групу для формування переліку нових назв вулиць, що підлягають перейменуванню у зв’язку з розпочатою війною рф на території України.

На наступне засідання комісії планується узгодження списку об’єктів топоніміки для перейменування та обговорення пропозицій робочої групи щодо їх нових назв.

За повідомленням Роменської міської ради

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору