У Роменській РДА пояснили, хто може отримати допомогу для малозабезпеченої сім‘ї

Суспільство 08:12, 6.04.2023
 Поділитися

Поділитися в

5 квітня головою Роменської районної державної адміністрації – начальником районної військової адміністрації Денисом Ващенком проведено нараду щодо питанню надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.

Малозабезпеченою сім’єю в Україні є родина, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний дохід нижчий від гарантованого прожиткового мінімуму для неї. 

Рівень забезпечення прожиткового мінімуму для призначення допомоги малозабезпеченим сім’ям у 2023 році складає:

– для працездатних осіб -1207,80 грн.;

– для осіб, які втратили працездатність – 2093,00 грн.;

– для дітей віком до 6 років –2953,60 грн; 

– для дітей віком від 6 до 18 років – 3682,90 грн;

– для дітей віком від 18 до 23 років (за умови навчання) – 3489,20 грн.

Розмір соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім’ї та середньомісячним сукупним доходом малозабезпеченої родини.

«Право сім’ї на отримання державної соціальної допомоги залежить не лише від доходів, але і від майнового стану, зайнятості працездатних членів сім’ї та інших факторів» – наголосив Денис Ващенко.

Для призначення допомоги, уповноважений представник сім’ї, особа якого посвідчується паспортом громадянина України або іншим документом, що підтверджує право на постійне проживання в Україні, повинен подати заяву про надання державної соціальної допомоги та декларацію про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги. 

Допомога призначається строком на 6 місяців з місяця звернення за її призначенням. Після закінчення зазначеного строку, для призначення державної соціальної допомоги на наступний термін подаються нові заява та декларація про доходи та майновий стан сім’ї.

Станом на 01.04.2023 на обліку в управлінні соціального захисту населення Роменської районної державної адміністрації перебувають 244 малозабезпечених сімей. Загальна сума нарахованої отримувачам допомоги за січень-березень поточного року складає 4058,7 тис.грн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору