У Роменській ЦРЛ відкрили відділення екстреної медичної допомоги + ФОТО

 Поділитися

Поділитися в

Сьогодні у роменців подвійне свято: День визволення міста від німецької окупації та відкриття відділення екстреної медичної допомоги у Роменській лікарні. Його реконструювали в рамках програми Президента України «Велике будівництво». В допомогу «Великому будівництву» були виділені кошти і з місцевого бюджету та кошти самого медзакладу.

Крім представників місцевої влади, на захід завітав народний депутат України Максим Гузенко, голова Сумської обласної державної адміністрації Дмитро Живицький, начальник Сумського обласного управління охорони Сергій Бутенко та депутат Сумської обласної ради Дмитро Кірюхін.

У вітальному слові губернатор Дмитро Живицький зазначив, що це відділення шосте в області, яке вдалося відкрити завдяки програмі Президента «Велике будівництво».

«Для нас важливо турбуватися не тільки про стан закладів медицини, а про те, щоб допомога людям надавалася максимально якісно. У цьому відділенні ще не  встановлений апарат комп’ютерної томографії. Проте, минулого тижня під час візиту на Сумщину міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, ми говорили, щоб вирішити цю проблему протягом півроку,  – сказав губернатор. – Також саме на Сумщині він анонсував підвищення зарплат для медперсоналу до 12 тис грн і лікарів – до 20 тис. грн».

Голова Роменської міської ради Олег Стогній дякував депутатам, які піклувалися про виділення коштів, медперсоналу і головному лікарю Валентині Гуньковій.

«Хочу подякувати головному лікарю, що все припускає через серце і дотримала слова: як обіцяла, до Дня міста відкрили відділення», – сказав він.

Народний депутат України Максим Гузенко у свою чергу пообіцяв, що підтримуватиме рішення Уряду щодо підвищення зарплат медпрацівникам. А також наголосив, що зараз працює у напрямку того, аби на території лікарні збудувати центр екстреної швидкої допомоги. Відзначив, що у цій лікарні – гарний керівник-господар, який спрямовує кошти у потрібне русло і завжди відкрита до співпраці.

Голова Роменської районної державної адміністрації Денис Ващенко пригадав, як рік тому тут тільки починався ремонт, а тепер – «виросло» сучасне відділення з комфортними умовами для пацієнтів та працівників.

Начальник Сумського обласного управління охорони Сергій Бутенко зазначив, що цей рік був важким для медицини через коронавірус, вакцинацію і т.д. Проте, позитивом є те, що чітко прослідковується  курс влади у медичній сфері на відкриття, оновлення та придбання сучасного медобладнання.

«Цього року на медицину у бюджеті було закладено рекордну суму 170 млрд грн, максимум було 50, – сказав він. – До речі, Віктор Ляшко обіцяв для цієї лікарні не тільки томограф, а й ангіографічне обладнання. Бо красивих стін не достатньо – вони не лікують».

Після урочистих слів Валентина Гунькова запросила всіх оглянути нове відділення. Сучасні кімнати для першочергового прийому постраждалих, палати для пацієнтів, ординаторська для персоналу, санвузли, запасні виходи для евакуації та прийому «ковідних» хворих, сучасне обладнання – все зроблено на найвищому рівні.

До речі, ремонтні роботи фасаду приймального відділення та благоустрій території взяв на свої плечі колектив лікарні.

Також під час екскурсії територією обговорили питання будівництва центру екстреної медичної допомоги, який планують будувати саме на території лікарні.

І ще – головний лікар зазначила, що готова й надалі поліпшувати умови в цьому закладі та  вкласти кошти лікарні на розробку проектів під ремонт інших відділень, якщо влада допоможе з фінансуванням.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Нагору